Koncert Bellock i Harris. PGE MKK wygrywa z Widzewem

Zawodniczki PGE MKK Siedlce odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie koszykarskiej ekstraklasy. Podopieczne Teodora Mollova pokonały na wyjeździe Widzew Łódź 70:82.

Koszykarki z Siedlec chciały zrehabilitować się po wysokiej porażce w Gdyni. Zawodniczki Widzewa w poprzedniej kolejce również poniosły zdecydowaną porażkę, uległy CCC Polkowice. Sytuacja wyjściowa gospodyń wyglądała jednak nieco lepiej. Łodzianki miały w tym meczu atut własnego parkietu oraz możliwość skorzystania z usług dwóch powracających zawodniczek: rozgrywającej Julii Drop oraz podkoszowej Amandy Dowe.

Pierwsza kwarta należała do zawodniczek z Siedlec. Bardzo aktywna w tej części spotkania była grająca na wysokiej skuteczności skrzydłowa Kristi Bellock. Z dobrej strony pokazała się Laura Ikstena, która już po pierwszych 10 minutach meczu miała na koncie dwa przechwyty. Zawodniczki Widzewa szybko zabrały się za odrabianie strat. Dzięki dwóm celnym trójkom wyszły w drugiej kwarcie na prowadzenie 25:21. Połowę w bardzo dobrym stylu zakończyła Katarina Vucković, która rzuciła dla Widzewa 7 ostatnich punktów w drugiej kwarcie. W szeregach PGE MKK wyróżniać się zaczęły Rebecca Harris oraz Oksana Mollov. Na przerwę koszykarki schodziły do szatni z remisem 35:35.

W trzeciej kwarcie długo wiało nudą, ale na przy stanie 44:44 sygnał do ataku dała Samantha Lapszynski. W ataku dwoiła się i troiła Klaudia Perisam, ale to był zbyt mały argument dla rozpędzonych koszykarek MKK. Podopieczne Teodora Mollowa po 3 kwarcie wyszły na prowadzenie 55:58, którego już nie oddały do końca meczu. W czwartej kwarcie zawodniczki Widzewa znacząco straciły skuteczność, trafiły w tej części meczu z gry jedynie trzy razy. Harris wraz z Mollovą dyrygowały ofensywą MKK do samego końca, pieczętując tym samym wygraną. Siedleckie koszykarki wracają z Łodzi z dwunastopunktowym zwycięstwem.

Ogromny udział w zwycięstwie miał amerykański duet Bellock – Harris. Pierwsza zanotowała double-double (18 punktów i 11 zbiórek) przy skuteczności z gry na poziomie 72%,  zaś druga zakończyła mecz z 23 punktami, 7 zbiórkami i 6 asystami.

PLANY PGE MKK

W środę 17 października o 18:00 PGE MKK zagra po raz kolejny na wyjeździe. Tym razem z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

13.10.18, 16:30 – Łódź
EBLK: Widzew Łódź – PGE MKK Siedlce 70:82 (12:17, 23:18, 20:23, 15:24)

Widzew: 10. Klaudia Perisam 22 (2/4 za 3, 10/10 osobiste, 5 asyst), 22. Katarina Vucković 17 (1 blok), 11. Klaudia Gertchen 9 (6 zbiórek), 15. Aleksandra Pawlak 7, 13. Julia Drop 5, 3. Amanda Dowe 4, 9. Amina Marković 4, 30. Elżbieta Paździerska 2