Horror w Kielcach dla Buskowianki

W meczu 10 kolejki I ligi KPS Siedlce przegrał na wyjeździe z Buskowianką Kielce 2:3.

Siedlczanie w poprzedniej kolejce dosyć niespodziewanie przegrali u siebie z MCKiS Jaworzno (0:3). Beniaminek grał bardzo ambitnie i popełniał mało błędów własnych. KPS natomiast zawodził w końcówkach setów. W trzeciej partii nie wykorzystał również wielu piłek setowych. Mimo porażki, podopieczni Witolda Chwastyniaka utrzymali 8 miejsce w lidze.

Faworytem sobotniego meczu była drużyna z Kielc, jednak siedlczanie dotrzymywali kroku rywalom. Walka toczyła się punkt za punkt, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie.  Dopiero w drugiej części seta, zarysowała się 3-punktowa przewaga Buskowianki (17:14). Liczne błędy KPS w zagrywce sprawiły, iż to gospodarze triumfowali 25:22.

Podrażnieni siedlczanie rozpoczęli drugą partię od prowadzenia 2:0. Potem jednak zaczęły się problemy. Od stanu 7:7 zarysowała się lekka przewaga Buskowianki. KPS miał swoje „pięć minut” w połowie seta, gry po skutecznym bloku prowadził 16:15. W kolejnych minutach inicjatywę ponownie przejęli gospodarze, którzy świetnie grali w zagrywce.

Kolejnego seta siedlczanie rozpoczęli od bardzo dobrej gry na zagrywce. W tym elemencie ręki nie wstrzymywał Patryk Łaba. Role się odwróciły i to kielczanie musieli gonić wynik.  Dzięki wypracowanej przewadze, KPS spokojnie kontrolował przebieg seta. Siedlczanie poszli za ciosem w kolejnej odsłonie. Bardzo szybko wypracowali sobie cztery oczka przewagi (6:2). W ataku nie do zatrzymania był Łaba oraz Bartosz Kowalczyk.

O losach meczu zdecydował tie-break, w którym od stanu 4:4 dominowali gospodarze. Ostatecznie podopieczni Chwastyniaka zdobyli w Kielcach jeden punkt.

PLANY KPS

KPS w środę zagra w II rundzie Pucharu Polski. Rywalem siedlczan będzie II-ligowy KKS Kozienice.

17.11.18, 16:00 – Kielce
I liga: Buskowianka Kielce  – KPS Siedlce 3:2 (25:22, 25:22, 18:25, 22:25, 15:10)

KPS: 2. Roman Oroń, 3. Krzysztof Antosik, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 7. Daniel Grzymała