Bez niespodzianki. Okazała porażka w Bydgoszczy

W meczu 20 kolejki EBLK koszykarki Artego Bydgoszcz pokonały na własnym obiekcie PGE MKK Siedlce 90:54.

Drużyna PGE MKK Siedlce czeka na ligowe zwycięstwo już 52 dni. Od wygranej z AZS UMCS Lublin odniesionej na początku stycznia, każde z kolejnych pięciu spotkań kończyło się porażkami siedlczanek. W międzyczasie skład MKK opuściły dwie Amerykanki, stanowiące w dużej mierze o sile zespołu. W tej sytuacji, każda kolejna porażka oddala drużynie Teodora Mollova marzenia o grę w fazie play-offs. Artego podczas ostatniego meczu na własnym obiekcie dosyć niespodziewanie przegrało z AZS UMCS Lublin, ale tym razem zespół z Bydgoszczy nie mógł sobie pozwolić na wpadkę. Drużyna Tomasza Herkta przystępowała do starcia z MKK ze spokojem, mając w pamięci pewne zwycięstwo w listopadowym spotkaniu w Siedlcach w 7 kolejce.

Gospodynie zgodnie z oczekiwaniami, rozpoczęły spotkanie dużo pewniej od przyjezdnych z Siedlec. W pewnym momencie było już 12:4, ale drużyna MKK nie oddała łatwo pierwszej kwarty. Ta część spotkania skończyła się zaledwie jednopunktowym prowadzeniem Artego 18:17. Problemy siedlczanek zaczęły się w drugiej kwarcie, kiedy to w grę PGE MKK wkradła się nerwowość i zaczęła zawodzić skuteczność. Wyróżniającymi się koszykarkami pierwszych 20 minut były: Julie Mcbride (Artego) i Oksana Mollov (MKK).

W drugiej połowie gospodynie powoli, ale konsekwentnie powiększały przewagę nad rywalkami z Siedlec. Dwojąca się i trojąca w ataku Mollov, niestety nie dała radę w pojedynkę pociągnąć całej drużyny. Brak drugiej opcji w ofensywie to nie jedyna bolączka trenera Mollova. Drużyna MKK okazała się zdecydowanie słabsza od Artego w praktycznie każdej statystyce: zbiórkach, rzutach z dystansu i rzutach osobistych. Gwoździem do trumny była bardzo słaba czwarta kwarta, na przestrzeni której siedlczanki rzuciły jedynie 7 punktów. Kolejna, tym razem 36-punktowa porażka stała się faktem.

PLANY PGE MKK

Ze względu na przełożony w najbliższej kolejce mecz z CCC Polkowice, sympatycy PGE MKK Siedlce będą zmuszeni poczekać na mecz swojego zespołu do 9 marca. Tego właśnie dnia, o godzinie 18 siedleckie koszykarki zmierzą się w Toruniu z Energą.

27.02.19, 18:00 – Bydgoszcz

EBLK: Artego Bydgoszcz – PGE MKK Siedlce 90:54 (18:17, 24:13,19:17, 29:7)

Artego: 10. Dragana Stanković 22, 4. Tamara Radočaj 14, 17. Ziomara Morrison 12, 13. Julie McBride 11, 14. Karolina Poboży 9, 8. Elżbieta Międzik 8, 22. Alexis Hornbuckle 6, 24. Paulina Kuczyńska 3, 21. Paulina Niedziółka 3, 7. Agnieszka Szott-Hejmej 2, 5. Katarzyna Kocaj

MKK: 9. Oksana Mollov 25, 25. Marta Urbaniak 10, 15. Samra Omerbašić 9, 6. Laura Ikstena 7, 42. Samantha Lapszynski 3, 17. Magdalena Mołłow, 12. Dominika Paczkowska, 10. Ewa Bacik