wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: IV liga znowu w Sokołowie Podlaskim (fotogaleria)

Podlasie Sokołów Podlaski po wygranej 3:0 z Tajfunem Jartypory wywalczyło powrót na szczebel wojewódzki.

Sokołowianie potrzebowali co najmniej remisu w meczu z outsiderem LO, aby zapewnić sobie awans do IV ligi.

Podlasie nie zamierzało zostawiać niczego zostawiać przypadkowi i ruszyło do ataków od pierwszego gwizdka sędziego. W 8 minucie Paweł Buczyński zmarnował sytuację sam na sam. Tajfun odpowiedział strzałem Tomasza Pędzicha z rzutu wolnego, który po rykoszecie powędrował obok bramki. W 23 minucie katastrofalny błąd popełnił Rafał Wieliczko. Ratunkowym faulem sytuację ratował Piotr Iwaneczko, który we własnej szesnastce sfaulował Przemysława Głowacza. Z jedenastu metrów nie pomylił się Hubert Fabisiak. Głowacz był aktywny, ale brakowało mu precyzji. Przynajmniej z gry. W 37 minucie najlepszy strzelec siedleckiej okręgówki wykorzystał karnego podyktowanego za zagranie ręką Wieliczki. Do przerwy było 2:0.

W drugiej połowie trwała walka Podlasia z Wiktorem Dębkowskim. Golkiper Tajfuna bronił na przemian genialnie i fartownie. Dębkowskiego nie zdołali pokonać Kacper Komycz, Dawid Kobus, Karol Przybyszewski oraz Piotr Goś. Sposób na bramkarza rywali znalazł dopiero rezerwowy Łukasz Supleński. Były piłkarz Czarnych Węgrów trafił w 85 minucie po znakomitym podaniu z głębi pola. Chwilę później Głowacz ostemplował poprzeczkę. Podlasie wygrało 3:0 i wygrało siedlecką okręgówkę.

CZY HUTNIK DOŁĄCZY?

Podlasie wraca na szczebel wojewódzki po roku przerwy. Wicemistrz siedleckiej okręgówki, Hutnik Huta Czechy, zagra o prawo gry w IV lidze w dwumeczu barażowym z Nadnarwianką Pułtusk.

16.06.19, 17:05 – Sokołów Podlaski

Liga okręgowa: Podlasie Sokołów Podlaski – Tajfun Jartypory 3:0 (2:0)

Bramki: Hubert Fabisiak 24 k, Przemysław Głowacz 37 k, Łukasz Supleński 85

Podlasie: Konrad Kotowski – 18. Łukasz Buczyński, 5. Karol Przybyszewski, 6. Daniel Klimczuk, 2. Piotr Goś – 8. Piotr Osial (73, 20. Mateusz Wierzbicki), 9. Hubert Fabisiak, 16. Kacper Komycz, 13. Dawid Kobus (80, 7. Łukasz Supleński), 11. Paweł Buczyński (81, 3. Paweł Piotrowski) – 10. Przemysław Głowacz (88, 14. Jakub Woźniak)

Tajfun: 1. Wiktor Dębkowski – 6. Piotr Iwaneczko, 11. Rafał Wieliczko, 25. Bartłomiej Mazurek, 15. Jakub Pazio (74, 24. Rafał Wronka) – 23. Mateusz Laskowski (75, 15. Sebastian Mieszało), 17. Daniel Pazio, 10. Damian Żelazowski, 14. Łukasz Mazurek, 4. Tomasz Pędzich – 8. Jarosław Pełka

Żółte kartki: Hubert Fabisiak 54 – Jarosław Pełka 21, Tomasz Pędzich 84

Sędzia: Łukasz Wojtczyk (Siedlce)