Wyczyny naszych paralekkoatletów w bydgoskich mistrzostwach Polski (fotogaleria)

11 medali wywalczyli reprezentanci Startu Siedlce i IKS Siedlce podczas paralekkoatletycznych mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Bardzo dobry występ zaliczyła Katarzyna Piekart – dwukrotna złota medalistka: w rzucie oszczepem i w biegu na 100 m.

Przez trzy dni (18-21 lipca) w Bydgoszczy odbywało się paralekkoatletyczne Grand Prix połączone z 47 edycją mistrzostw Polski. Polska dostąpiła zaszczytu organizacji trzydniowego mityngu rangi Grand Prix, a biało-czerwoni na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka otrzymali szansę rywalizowania z zagranicznymi rywalami z 35 państw.

O medale w Bydgoszczy walczyli reprezentanci dwóch siedleckich klubów: IKS i Startu. Szefostwo zarówno jednego jak i drugiego klubu może zaliczyć mistrzostwa do udanych. Zawodnicy IKS zdobyli cztery medale. Dwa złote krążki wywalczyła Katarzyna Piekart.

Medalistka m.in. Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata była najszybsza na 100 metrów i triumfowała w swojej koronnej konkurencji – rzucie oszczepem.

– Zauważam tendencję wzrostową formy. Wszystko z myślą o Igrzyskach w Tokio aczkolwiek nie ukrywam, że chciałabym osiągnąć dobry wynik już wcześniej – na mistrzostwach świata w Dubaju – skomentowała po starcie. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazała się Julia Wojtczuk. Zaledwie 13-letnia lekkoatletka zajęła trzecie miejsce w skoku w dal.

Na tym samym stopniu podium stanął oszczepnik Dariusz Osiński.

Podopieczni Andrzeja Matwiejczuka i Bogumiła Krasuskiego ze Startu Siedlce wrócili do naszego miasta z siedmioma medalami. Po dwa krążki wywalczyły siostry: Paulina i Marta Cisłak, startujące na 100 m i 200 m. Pierwsza z nich została wicemistrzynią Polski na obu dystansach, zaś druga z sióstr mogła cieszyć się z medali wykonanych z brązu.

Specjalista od konkurencji technicznych Marcin Ruciński również miał możliwość dwukrotnie „zameldować się” na podium. Zajął drugie miejsce w rzucie oszczepem, zaś trzecie w rzucie dyskiem.

Z kolei Konrad Olewiński uplasował się na trzeciej pozycji w konkurencji pchnięcia kulą.

Dla wielu startujących w Bydgoszczy zawodników docelową imprezą sezonu są listopadowe mistrzostwa świata w Dubaju i start w Bydgoszczy był niejako treningowym przetarciem.

Dla organizatorów tegoroczne Grand Prix też było nie lada wyzwaniem. Dodajmy, że przyszłoroczne paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy odbędą się właśnie w Bydgoszczy. Zostaną rozegrane na niespełna trzy miesiące przed rozpoczęciem igrzysk paraolimpijskich w Tokio.