wtorek, 19 marca 2024r.

Gościnny KPS Siedlce. Lechia Tomaszów Mazowiecki najlepsza w turnieju (fotogaleria)

KPS Siedlce zajął czwarte miejsce w turnieju z udziałem czerech I-ligowych drużyn. W finale Lechia pokonała Politechnikę Lublin.

Oprócz zespołu Mateusza Grabdy,  w turnieju wzięli udział LUK Politechnika Lublin, Krispol Września oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki.

W półfinale przeciwnikiem KPS Siedlce był beniaminek z Lublina. Kilka dni temu oba zespoły zmierzyły się w towarzyskim meczu, w którym minimalnie lepsi okazali się siedlczanie (3:2). Drugie spotkanie tych drużyn ponownie było bardzo zacięte, jednak tym razem wynik był odwrotny.  Zawodnicy KPS nie wykorzystali wielu swoich szans. W pierwszym secie prowadzili 19:16, jednak w końcówce nastąpił fatalny przestój w grze. Autem siedlczan w kolejnych setach był szczelny blok. Błędy własne i chwile dekoncentracji sprawiły jednak, że w wielkim finale zagrała Politechnika Lublin.

23.08.19, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
Półfinał:  KPS Siedlce – LUK Poltechnika Lublin 2:3 (23:25, 25:17, 23;25, 25:17, 11:15)

KPS: 5. Patryk Napiórkowski, 6. Sebastian Adamczyk, 10. Wiktor Nowak, 11. Patryk Szymański, 12. Michał Wójcik 96. Krzysztof Gulak i 24. Szymon Biniek (libero) oraz 3. Mateusz Laskowski, 13. Marcin Karakuła, 16. Adam Woźnica, 27. Łukasz Zugaj

Drugi półfinał: KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Krispol Września 3:1 (19:25, 25:22, 25:22, 25:21)

***

W meczu o trzecie miejsce rywalem KPS Siedlce był Krispol Września. W sobotnim starciu na parkiecie pojawili się zawodnicy, którzy piątkowy pojedynek rozpoczęli na ławce rezerwowych. W pierwszym secie KPS funkcjonował bardzo dobrze. Ekipa z Mazowsza nie potrafiła jednak utrzymać dobrej passy przez całe spotkanie. Mocną stroną siedlczan była zagrywka, jednak błędy własne cały czas gubią zespół. O losach meczu ponownie zadecydował tie-break, w którym dużo szczęścia mieli goście ze Wrześni.

24.08.19, 12:00 – Siedlce (hala ARMS)
Mecz o trzecie miejsce:  KPS Siedlce – Krispol Września 2:3 (25:22. 22:25, 23:25, 29:27, 13:15)

KPS: 3. Mateusz Laskowski, 6. Aleksander Maziarz, 13. Marcin Karakuła, 15. Mikołaj Sawicki, 16. Adam Woźnica, 27. Łukasz Zugaj i 8. Jakub Krupiński (libero) oraz 5. Patryk Napiórkowski, 10. Wiktor Nowak, 11. Patryk Szymański, 96. Krzysztof Gulak.

Finał: Lechia Tomaszów Mazowiecki – LUK Politechnika Lublin 3:0 (25:21, 25:22, 25:21).