Tomasz Jaszczuk mistrzem Polski, Andrzej Gudro tuż za podium

   
Autor:
Dodano: 2019/08/26 17:15    views 1111

W Radomiu zakończyły się 95 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce seniorów. Ostatniego dnia zawodów na stadionie przy ul. Narutowicza zaprezentowali się sportowcy z naszego regionu.

Przez trzy dni (23-25 sierpnia) na stadionie przy ul. Narutowicza w Radomiu walczono o medale lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów.

W konkurencji skoku w dal najlepszy okazał się były reprezentant WLKS Siedlce-Nowe Iganie i Pogoni Siedlce, Tomasz Jaszczuk. Najlepszy obecnie w Polsce skoczek w dal zdobył kolejny złoty medal dzięki odległości 8.10. W konkursie jeszcze raz przekroczył granicę 8 metrów (w drugiej serii – 8.02), czego nie dokonali rywale. Drugi Mateusz Jopek uzyskał 7.85, a trzeci Mateusz Różański – 7.70.

Ostatniego dnia mistrzostw do walki stanęli także trzej kulomioci WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Do faworytów nie należeli, ale czekaliśmy na jakaś miłą niespodziankę. Wprawdzie medalu nie zdobyli, ale jeden z naszych sportowców znalazł się tuż za podium. Mowa o Andrzeju Gudro. Wynik 19.32 uzyskany w czwartej serii pozwolił mu zająć czwarte miejsce w konkursie. “Pudło” zajmowali faworyci. Triumfował Konrad Bukowiecki (21.83), wyprzedzając Michała Haratyka (21.45) i Jakuba Szyszkowskiego (20.02). Na siódmej pozycji sklasyfikowano innego zawodnika WLKS, Jana Parola (18.39), a stawkę zamknął, jedenasty Michał Walenda (15.44).

WYNIKI

 

źródło: własne / PZLA; foto: sport.pl
Sponsorzy

Patronat medialny