Krótka pucharowa przygoda

W pierwszej rundzie Pucharu Polski KPS Siedlce przegrał na wyjeździe z Norwidem Częstochowa 1:3.

Siatkarze z Siedlec w poprzedniej kolejce I ligi zagrali najlepszy mecz w tym sezonie. Mocno przeciwstawili się Krispolowi Września, urywając mocnej drużynie jeden punkt. W środę w pierwszej rundzie Pucharu Polski rywalem KPS był Norwid Częstochowa.

To był bardzo wyrównany pojedynek. Aż trzy sety w środowy wieczór były grane na przewagi, jednak tylko jeden z nich padł łupem KPS Siedlce. Przełomowa dla tego meczu mogła okazać się druga partia, w której podopieczni Mateusza Grabdy mieli piłki setowe. Przez własne błędy, zawodnicy KPS ulegli jednak rywalom (32:34). Najmniej emocjonujący był czwarty set, w którym siedlczanie zagrali już bardzo źle.

PLANY KPS

Po przerwie świątecznej KPS Siedlce zagra na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Początek spotkania we wtorek o godz. 17:00.

31.10.19, 18:00 – Częstochowa
Puchar Polski: Norwid Częstochowa – KPS Siedlce 3:1 (25:27, 34:32, 26:24, 25:15)

KPS: 3. Mateusz Laskowski, 6. Aleksander Maziarz, 9. Krzysztof Bieńkowski, 12. Michał Wójcik, 11. Patryk Szymański, 96. Krzysztof Gulak i 8. Jakub Krupiński (libero) oraz 10. Wiktor Nowak, 16. Adam Woźnica i 24. Szymon Biniek (libero)