Bezkompromisowe starcia, podkarpacki zwrot i z autokaru na boisko. Echa po Stalówce

   
Autor:
Dodano: 2019/11/10 10:09    views 2025

Pogoń w ostatnim meczu pierwszej rundy spotkań II ligi przegrała ze Stalą Stalowa Wola 1:2. Jakie są echa tego pojedynku?

BEZKOMPROMISOWE STARCIA

W sobotnie popołudnie obie ekipy spotkały się po raz dziewiąty w historii i po raz kolejny nie padł remis. Obecnie bilans tych gier wynosi pięć zwycięstw Pogoni i cztery triumfy ekipy z Podkarpacia. Bilans bramkowy jest korzystny dla siedlczan 13:12.

STARY ZNAJOMY

Na siedleckim stadionie po raz kolejny w ostatnich tygodniach zasiadł były napastnik Pogoni i dobrze wspominany w Siedlcach Adam Czerkas.  Obecnie pracuje on m.in. w Rakowie Częstochowa, gdzie pełni rolę skauta.

BEZ SPONSORA

Podczas starcia ze Stalówką na koszulkach Pogoni zabrakło sponsora i miejsce na trykotach pozostało puste. Jest to efekt wycofania się z wspierania siedlczan przez Konstantego Strusa.

PODKARPACKI ZWROT

W zeszłym sezonie Pogoni świetnie wychodziły mecze z drużynami z Podkarpacia. Na 18 możliwych punktów w starciach z Resovią, Stalą Stalowa Wola oraz Siarką Tarnobrzeg siedlczanie zdobyli aż 15. W tym niestety dla biało-niebieskich tendencja się odwróciła. W pierwszej rundzie Pogoniści przegrali ze Stalą Rzeszów i Stalówką oraz zremisowali z Resovią. Teraz przed podopiecznymi Marcina Płuski kolejne dwa mecze z rywalami z województwa podkarpackiego. 17 listopada siedlczanie podejmą Stal Rzeszów, a sześć dni później na wyjeździe zagrają z Resovią.

Z AUTOKARU NA MURAWĘ

Stalową Wolę i Siedlce dzieli nieco ponad 200 kilometrów. Stalówka nie zdecydowała się na przyjazd dzień przed meczem i na spotkanie wyruszyła w sobotę rano. Podróż jednak trochę się przedłużyła i ekipa gości na siedleckim obiekcie zameldowała się dopiero na około godzinę przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Mimo to podopieczni Szymon Szydełki nie mieli problemów z dobrym wejściem w mecz i już w 10 minucie wyszli na prowadzenie.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
znaFCa
Gość
znaFCa
2 miesięcy 8 dni temu

nie znajdzie się w Siedlcach dziennikarz, który prześwietliłby w jaki sposób i za ile p, Strus pozyskiwał grunty w Siedlcach. Układy, układziki. Teraz nie ma stadionu na Wojskowej i nie ma kasy p. Strusa. Ale jest jego Galeria S

Kibic Pogoni
Gość
Kibic Pogoni
2 miesięcy 8 dni temu
A co to ma do rzeczy w ogólnodostępnym przetargu kupił grunt od miasta bo teren stadionu na Wojskowej 5 był we władaniu miasta…zapłacił ponad 30 mln (inna sprawa czy od razu całość czy co miesiąc rata) RM zmieniła PZP na obiekty handlowe pod 2000 m2 wystąpił o pozwolenie A budowę takowe uzyskał wybudował wszytkie pozwolenia na użytkowanie obiektu dostał sprawa zamknięta. Inna para kaloszy co ówczesny prezydent z tymi pieniędzmi zrobił…bo za równo Aquapark jak i stadion zostały wybudowane na kredyt które ARMS będzie jescze dobre 10 lat spłacać… A Strus nie chce by jego firma miała naruszoną reputację to… Czytaj więcej »
Marian
Gość
Marian
2 miesięcy 8 dni temu
Pan Konstanty S. kupował stadion na raty budynek z kawiarnią, hotelem, pomieszczenie gdzie mieszkał pan Marian J i szatniami za bezcen. Stawiając tam przysłowiową stopę zniechęcił innych kupujących, bo ta stoa mogłaby być droższa od całego stadionu. Od strony ul. wojskowej gdzie w 2007 roku zaczął budować galerię nabył w czwartym przetargu, już w 2002 roku. Pozostałe część stadionu podzielono na kilkanaście działek i każdą sprzedawano notarialnie. Notariuszami byli żona byłego już rezydenta i były prezes sądu pan Stanisław M. Dlaczego utrzymywano to w tajemnicy przed mieszkańcami ? Stawia to wiele pytań na pewno trzeba by było zajrzeć do ksiąg… Czytaj więcej »
znaFCa
Gość
znaFCa
2 miesięcy 7 dni temu
wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny