Potwierdziły wyższość nad outsiderem (fotogaleria)

W meczu dziesiątej kolejki II ligi siatkówki kobiet Ósemka Siedlce pokonała u siebie Legionovię Legionowo 3:1.

Ósemka przed spotkaniem z Legionovią była murowanym faworytem. Podopieczne Jarosława Plewińskiego w meczu z najsłabszą dotychczas drużyną ligi, celowały w zwycięstwo za trzy punkty.

W pierwszym secie przyjezdna drużyna z Legionowa nie wyglądała na zespół, który plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Do stanu 20:20 kibice w hali na ul. Popiełuszki z dużą dozą niepewności obserwowali poczynania Ósemki. Dopiero kiedy na polu zagrywki znalazła się Agata Baranowska, gospodyniom udało się odskoczyć przeciwniczkom na kilka punktów. Dzięki dobrze ustawionemu blokowi Agaty Skikiewicz i Agaty Skrzypek, siedlczanki zdobyły decydujący punkt, dzięki któremu wygrały pierwszego seta różnicą trzech punktów.

Rozluźnienie gospodyń na początku drugiej partii skrzętnie wykorzystały siatkarki z Legionowa. Ósemka przygrywała tego seta 2:11 i do końca jego trwania odrabiała straty. Niespodziewanie udało się jeszcze wrócić do walki i doprowadzić do stanu 23:24, ale po błędzie serwisowym jednej z siatkarek Ósemki, ze zwycięstwa w tym secie cieszyły się zawodniczki Legionovii.

W trzecim secie początek należał do Ósemki. Prowadzenie 6:2 wynikało z czujności i braku błędów własnych. Legionovia nie chciała oddać tej partii za darmo i odrobiła straty do jednego punktu przy stanie 13:12. Od tego momentu siedlczanki zaczęły grać pewniej, co przełożyło się na wynik 21:13. Pomimo lepszej gry Legionovii było już zbyt późno na powrót do gry, a liczne błędy własne w końcówce były główną przyczyną porażki przyjezdnych siatkarek w trzecim secie.

W czwartej partii przy stanie 1:5 dla Legionowa trener Plewiński wziął czas, po którym rozpoczął się powolny marsz gospodyń po zwycięstwo w całym meczu. Po ataku bardzo dobrze dysponowanej w tym secie rezerwowej Agnieszki Krzymowskiej, Ósemka wyszła na prowadzenie 15:10. Dążących do wygranej gospodyń, siatkarki z Legionowa nie były w stanie zatrzymać w żaden sposób. Dzieło siedlczanek zwieńczył atak po bloku w wykonaniu Weroniki Brzuzy.

PLANY ÓSEMKI

W jedenastej kolejce, siatkarki Ósemki wybiorą się do Warszawy, gdzie czeka je mecz ze Spartą. Spotkanie zaplanowano na sobotę 30 listopada o godzinie 15.

23.11.19, 19:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Legionovia Legionowo 3:1 (25:22, 23:25, 25:18, 25:20)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz 2. Martyna Wierzbicka, 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Alicja Więckowska, 9. Maria Raszek