Nieudany rewanż Ósemki

W meczu 12 kolejki II ligi siatkówki kobiet AZS AWF Warszawa pokonał na swojej hali Ósemkę Siedlce 3:1.

W II lidze siatkówki kobiet rozpoczęła się runda rewanżowa sezonu zasadniczego. Ósemka Siedlce udała się do stolicy, by zmierzyć się z jednym z faworytów do awansu – drużyną warszawskiego AWF. W pierwszej kolejce obecnego sezonu podopieczne Jarosława Plewińskiego przegrały w Siedlcach z Akademiczkami w czterech setach. Mecz na hali AWF przy ul. Marymonckiej był więc znakomitą okazją do zrewanżowania się za wrześniową porażkę.

Niestety mecz w Warszawie potwierdził, że stołeczny AZS AWF jest obecnie poza zasięgiem siedleckich siatkarek. Dowodem tego były pierwsze dwa sety, które Ósemka przegrała do 20 i 18. Przyjezdne wykorzystały moment dekoncentracji Akademiczek w trzecim secie i dzięki temu udało się zdecydowanie wygrać. Ósemki nie stać było na zdobycie jeszcze jednego seta, co oznaczałoby przynajmniej jeden punkt do ligowej tabeli. Siatkarki AZS AWF pozbawiły siedlczanki złudzeń, wygrywając czwartą partię trzema punktami. Po niecałych dwóch godzinach spotkania, gospodynie pokonały Ósemkę 3:1.