Niespodzianka w Lublinie! Drugie zwycięstwo z rzędu KPS (fotogaleria)

Świetne spotkanie KPS. W meczu 18 kolejki I ligi podopieczni Mateusza Grabdy pokonali na wyjeździe LUK Politechnikę Lublin 3:2.

Siatkarze KPS Siedlce mieli za sobą bardzo trudne spotkanie przeciwko ZAKSIE Strzelce Opolskie. Beniaminek przyjechał do Siedlec wzmocniony siatkarzami z PlusLigi, jednak w końcowym rozrachunku lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:2. W czwartek rywalem KPS była LUK Politechnika Lublin.

Siedlczanie tradycyjnie źle rozpoczęli spotkanie. Początek był jeszcze obiecujący za sprawą zagrywek Adama Woźnicy, jednak lublinianie szybko odrobili straty. Po błędach w przyjęciu KPS, siatkarze Politechniki wypracowali sobie kilku punktową zaliczkę, którą utrzymali do końca seta (25:19). W drugiej partii zawodnicy KPS pokazali natomiast wielki charakter. Przez większą część seta walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce miejscowi wypracowali sobie większą przewagę (22:19, 24:20), jednak siedlczanie grali do końca. Obronili kilka piłek setowych i w grze na przewagi triumfowali 30:28.

Na fali entuzjazmu podopieczni Mateusza Grabdy wygrali także kolejnego seta. Goście z Siedlec byli stroną dominującą, świetnie grali blokiem, a w końcówce włączyli piąty bieg i odjechali rywalom (25:19). Czwarty set z kolei od początku był bardzo wyrównany (4:4). Przez dłuższy czas żadnej drużynie nie udało się wypracować bezpieczniej przewagi (11:11), jednak od tego momentu do głosu doszli gospodarze, którzy przejęli kontrolę nad spotkaniem (18:13, 25:20).

O losach spotkania zdecydował tie-break, w którym siedlczanie przegrywali już 7:10. Zawodnicy KPS ponownie pokazali jednak wielki charakter, odrobili straty i ostatecznie wygrali 16:14. W zespole z Lublina wystąpiło kilku byłych siatkarzy KPS: Radosław Sterna, Roman Oroń oraz Bartosz Zrajkowski.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra u siebie ze Stalą Nysa. Początek meczu w sobotę 25 stycznia o godz. 18:00.

16.01.20, 18:00 – Lublin

I liga: LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3 (25:19, 28:30, 19:25, 25:20, 14:16)

KPS: 5. Patryk Napiórkowski, 7. Sebastian Adamczyk, 10. Wiktor Nowak, 12. Michał Wójcik, 15. Mikołaj Sawicki, 16. Adam Woźnica i 8. Jakub Krupiński (libero) oraz 3. Mateusz Laskowski, 4. Adrian Kacperkiewicz, 9. Krzysztof Bieńkowski, 11. Patryk Szymański, 96. Krzysztof Gulak