Pierwszy gol i pierwsza porażka. Skuteczna końcówka Avii w Siedlcach (fotogaleria)

W trzecim sparingu w zimowym okresie przygotowawczym Pogoń Siedlce przegrała z Avią Świdnik 1:3.

Mecz z Avią był dla Pogoni trzecim testem w okresie przygotowawczym. Dwa pierwsze zakończyły się bezbramkowymi remisami, więc biało-niebiescy chcieli przełamać strzelecką niemoc.

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Po stronie Pogoni najlepszą okazję miał Maciej Firlej, jednak jego uderzenie głową po centrze z rzutu rożnego obronił golkiper przyjezdnych. Swoje okazje w pierwszej odsłonie miała także Avia. Najaktywniejszy był doświadczony Wojciech Białek, ale jego próbom bądź brakowało precyzji, a raz świetną interwencją popisał się Rafał Misztal.

W drugiej połowie po raz pierwszy w tym roku w meczu Pogoni padły bramki. Upragnione trafienie dla siedlczan zanotował Kamil Walków. W 71 minucie ze skrzydła dograł Sebastian Barej, a wspomniany napastnik biało-niebieskich otworzył wynik. Kilkadziesiąt sekund później było już 1:1. Błąd siedlczan wykorzystał Damian Szpak, który trzykrotnie ograł Mikołaja Smyłka i spokojnie trafił do pustej bramki. W kolejnych minutach działo się bardzo dużo. Po stronie Pogoni dobrych sytuacji nie wykorzystali Bartosz Brodziński oraz Piotr Marciniec. Skuteczniejsza okazała się Avia. Najpierw w 79 minucie centrę Mateusza Ozimka skutecznie wykorzystał Dominik Maluga, a w 87 minucie wynik na 3:1 ustalił Bartłomiej Poleszak.

Warto wspomnieć, że w Pogoni ponownie zagrało dwóch testowanych zawodników. Byli to: Abdeen Abdul oraz Howhannes Poghosjan. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć testy pierwszego z nich dobiegły końca i nie zostanie on zawodnikiem Pogoni, natomiast drugiego sztab szkoleniowy widziałby w biało-niebieskich barwach i być może Ormianin zostanie w Siedlcach.

Odnośnie sztabu szkoleniowego, to w jego składzie nastąpiła zmiana na stanowisku trenera bramkarzy – Roberta Dziubę zastąpił Maciej Krzyształowicz.

Przed Pogonią kolejny tydzień przygotowań. Najbliższy sparing siedlczanie rozegrają w środę 5 lutego o godzinie 13:00 z Podlasiem Biała Podlaska.

31.01.20, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Avia Świdnik 1:3 (0:0)

Bramki: Kamil Walków 71 – Damian Szpak 72,  Dominik Maluga 79, Bartłomiej Poleszak 87

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Mikołaj Smyłek) – 16. Karol Jaksik (67, 13. Sebastian Barej), 55. Oskar Repka (63, 22. Damian Mosiejko), 27. Tomasz Wełna (46, 31. Bartosz Brodziński), 14. Bartłomiej Olszewski (46, 11. Jakub Romanowicz) – 19. Maciej Firlej (63, 21. Patryk Kostyk), 18. Howhannes Poghosjan, 10. Bartosz Wiktoruk (46, 7. Piotr Marciniec), 20. Marcin Kozłowski II (46, 17. Mateusz Kluzek), 6. Adam Mójta (46, 9. Kamil Walków) – 22. Abdeen Abdul (67, 67. Sebastian Bober)

Avia: 12. Bartosz Szelong (46, 22. Krzysztof Kurek) – 29. Sebastian Plesz (46, 6. Dawid Kuliga), 27. Roman Mykytyn (46, 21. Konrad Kołodziej), 10. Sebastian Głaz, 20. Bartłomiej Kukułowicz (46, 19. Dawid Niewęgłowski) – 17. Mateusz Ozimek, 24. Paweł Uliczny (46, 8. Dawid Wójcik), 9. Krystian Mroczek (46, 14. Eryk Ceglarz), 28. Piotr Prędota (46, 3. Bartłomiej Poleszak), 15. Bartosz Mroczek (46, 16. Dominik Maluga) – 11. Wojciech Białek (46, 7. Damian Szpak)

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)