Co dalej z II ligą? Możliwe są różne scenariusze

   
Autor:
Dodano: 2020/03/15 10:50    views 940

Wszystkie sportowe rozgrywki w Polsce nie odbywają się. Zawieszeniu uległa II liga. Na razie trudno przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja, a możliwe są różne scenariusze.

Koronawirus sparaliżował świat sportu. Nie wiadomo, jak dalej rozwinie się sytuacja. Kolejka II ligi, która miała odbyć się w ten weekend została zawieszona. Kluby rozważają różne scenariusze, a zawodnicy na ten moment trenują indywidualnie. Nie wiadomo, czy trwający sezon zostanie dokończony i dlatego też wszyscy zastanawiają się nad możliwymi rozwiązaniami.

Na ten moment w I oraz w II lidze rozgrywki zostały zawieszone tylko na trwający weekend, z kolei w Ekstraklasie nie będzie spotkań co najmniej do końca marca. Taki scenariusz wydaje się być i tak tym z najbardziej optymistycznych. Zakłada on, że do gry wrócimy od początku kwietnia i wtedy bez większych problemów uda się nadrobić przełożone kolejki. Drugim ze scenariuszy, który na ten moment wydaje się być bardzo prawdopodobny jest taki, że zawieszenie lig przedłuży się i Polski Związek Piłki Nożnej będzie reagował na bieżąco w zależności od rozwoju epidemii.

Kolejna z możliwości jest najmniej optymistyczna i takiej opcji wiele klubów najbardziej się boi. Zakłada ona, że liga zostanie przerwana i zostanie uznana tabela z ostatniej pełnej rozegranej kolejki. W przypadku Pogoni taki scenariusz oznaczałby utrzymanie w II lidze. Jednak przed taką możliwością już wzbrania się chociażby Stal Stalowa Wola, która po wielu miesiącach wróciła do grania w swoim mieście, a takie rozwiązanie oznaczałoby ich spadek z poziomu centralnego. Władze Stalówki wystosowały już oświadczenie związane z tym tematem.

Możliwa jest także opcja, że trwający sezon nie zostanie dograny, ale liga zakończy się bez spadków, co oznaczałoby rozszerzone rozgrywki w kolejnym sezonie. Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość, jeśli chodzi o rozgrywki piłkarskie w Polsce. Na ten moment nie zapadły żadne oficjalne i wiążące decyzje i trzeba spokojnie czekać na to, jak rozwinie się sytuacja.

 

 

źródło: własne









Sponsorzy

Patronat medialny