IV liga na Mazowszu zmieni formę

   
Autor:
Dodano: 2020/05/13 17:49    views 1311

Zamieszanie spowodowane przerwaniem i zakończeniem rozgrywek w niższych klasach rozgrywkowych doprowadziło do przetasowań w wojewódzkich rozgrywkach.

Do ciekawej zmiany ma dojść w IV lidze mazowieckiej. Do tej pory rozgrywki toczyły się w dwóch grupach po 16 zespołów, a mistrzowie obu grup po sezonie walczyły w dwumeczu o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Na zarządzie Mazowieckiego ZPN w związku z nadmiarem drużyn w IV lidze w nowym sezonie (około 40 zespołów) padł pomysł, aby zamiast dwóch grup w sezonie 2020-21 IV liga liczyła 4 grupy po 10 zespołów. Na jesieni zespoły walczyłyby przy podziale regionalnym, a na wiosnę po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy stworzyłyby grupę (8 drużyn) walczącą o awans do III ligi. Pozostałe drużyny podzielone na trzy grupy walczyłyby o utrzymanie.

W IV lidze występuje Pogoń II Siedlce, a także przedstawiciele naszego regionu: Mazovia Mińsk Mazowiecki, Podlasie Sokołów Podlaski oraz beniaminek Tygrys Huta Mińska. W barażu o awans prawdopodobnie zagra wicelider okręgówki – Hutnik Huta Czechy.

 

źródło: własne / Echo Dnia; foto: Maciej Sztajnert

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
tito
Gość
tito
3 miesięcy 2 dni temu

Panie Ciulak pisz Pan jaśniej a jak nie umiesz to przestań pisać całkiem.

stefaniszyn
Gość
stefaniszyn
3 miesięcy 2 dni temu

@ tito…Przecież to wszystko jest proste i zrozumiałe…..i jasne.

miki
Gość
miki
3 miesięcy 1 dzień temu

powiedz w jakim jezuku chcesz to ci przetłumacze

Jatoja
Gość
Jatoja
2 miesięcy 30 dni temu

Ma rację. Za dużo liter za dużo cyfr kto to ogarnie można było prościej jednym zdaniem.Można tak “Będą zmiany w czwartej lidze”

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny