Potencjalny inwestor spotkał się z kibicami (multimedia)

   
Autor:
Dodano: 2020/08/12 21:18    views 2249

Sławomir Kiełbus zawitał do Siedlec. Potencjalny mecenas Pogoni Siedlce ma za sobą spotkanie z zarządem klubu i kibicami, a przed nim zaplanowana na czwartek rozmowa z prezydentem Andrzejem Sitnikiem.

– Nie ma sensu, żebym tu był jeżeli kibice mnie nie chcą – powiedział na wstępie Kiełbus. – Pogoń to drużyna kibiców z Siedlec, nikogo innego. Wszystko będziemy robić, żeby klub awansował do I ligi i rozwinął się pod kątem działalności sportowej. Jestem jednym z was. Potrzebuję pomocy, żeby coś konstruktywnego zrobić z wami. Wszystko co będziemy robili ma sens.

Kiełbus przybliżył swoją sylwetkę. Potwierdził, że jest fanem piłki nożnej. Stwierdził wręcz, że będzie grał dopóki będzie mógł chodzić. Kibiców najbardziej interesowały jednak konkrety. Dowiedzieli się więc, że Pogoń ma zapewnioną stabilizację finansową do końca roku. II-ligowiec szuka wzmocnień, które pozwolą na skuteczną walkę o I ligę.

O sprawach kadrowych mówił Bartosz Tarachulski. W Pogoni najprawdopodobniej zostanie Bartłomiej Olszewski. Będzie on rywalizował o miejsce na lewej obronie z Krystianem Misiem, jedynym nowo pozyskanym piłkarzem. Trener Pogoni będzie miał więc komfort przy obsadzie lewego boku defensywy. To jest cel Tarachulskiego: posiadanie dwóch wartościowych piłkarzy na każdą pozycję. Biało-niebiescy sprawdzali przydatność trzech Hiszpanów i Portugalczyka, ale po zaledwie kilku treningach odprawiono ich. Jedną nogą w Pogoni jest Bartosz Rymek, który był sprawdzany w trakcie sparingu z Motorem Lublin, czyli jego byłym pracodawcą. Siedlecki klub szuka napastnika, prawego obrońcy, środkowego pomocnika… – Wiele osób twierdziło, że po pandemii rynek będzie łatwiejszy dla klubów. Nic takiego się nie stało. Piłkarze chcą zarabiać jeszcze więcej niż przed koronawirusem – twierdził prezes Andrzej Materski.

Jaka jest wizja Pogoni w niedalekiej przyszłości? Przede wszystkim wiele zależy od rozmów Kiełbusa z prezydentem Sitnikiem. Polonus chciałby sprawować pieczę nad obiektami, które według niego mogą zarobić nie tylko na siebie, ale i na klub. – Bartek zawsze mi powtarzał, że w Polsce nikt na piłce nie zarobił. Ja chce mu udowodnić, że można. To dla mnie challenge – mówił Kiełbus.

Potencjalny inwestor chciałby również, żeby już za pięć lat ukształtowani wychowankowie trafili do kadry pierwszej drużyny. Kiełbus rozważa dwie opcje rozwoju akademii: jedna z nich zakłada wpompowanie dużych pieniędzy i stworzenie miniwersji tego co posiada Lech Poznań, zaś druga opiera się na metodzie małych kroków.

Na spotkaniu poruszono sprawy akademii MKP Pogoń. Zebrani na sali kibice zwrócili uwagę, że gdyby w Siedlcach grupy młodzieżowe występowały na szczeblu centralnym (np. Centralna Liga Juniorów), łatwiej byłoby zatrzymać najlepszych w siedleckim klubie. Na ten moment kluby z wyższych lig lub mający drużyny w wyższych ligach młodzieżowych zabierają najlepszych, oferując lepsze warunki rozwoju. Te argumenty potwierdził Kiełbus, stwierdzając że klub będzie dążył to polepszenia swojej pozycji w rozgrywkach młodzieżowych.


Pojawiło się także zapytanie o mecze z udziałem kibiców. Głos zabrał prezes Andrzej Materski, stwierdzając, że tuż przed spotkaniem klub otrzymał pismo z Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym zaleca się organizację meczów bez udziału publiczności, podobnie jak miało to miejsce na początku wznowienia wiosennych rozgrywek (udział jedynie osób funkcyjnych, mediów).

Kiełbus zapowiedział, że – wraz z Rafałem Maletką – czynnie weźmie udział w czwartkowym walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborcze. Poza nimi o miejsce w zarządzie mają starać się radni, przedstawiciele sponsorów oraz być może kilka osób z obecnego zarządu. – Zapomnijmy o tym co było. Chętnie wysłucham każdego pomysłu, które może okazać się korzystny dla klubu. Zapraszam wszystkich do współpracy i wspólnych działań na rzecz Pogoni – podsumował Kiełbus.

ZAPIS AUDIO SPOTKANIA

 

 

źródło i foto: własne

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
olo
Gość
olo
1 miesiąc 17 dni temu
wg mnie nie było żadnych konkretów. jakieś bajki świetliste cele itp… 1. pogoń teraz bedzie stabilna finansowo.. do tej pory tez była i co? walka o utzrymanie co roku. 2. za 5 lat będą wychowankowie. niby skąd? kto ich wyszkoli? akademia działa tyle lat i nic 3. problemem Pogoni do tej pory nie były finanse lecz ich dysponenci. mieliśmy najwyższy budżet i spadliśmy z ligi. z tego co widać Pogonią będą zarządzać Ci sami ludzie, akademia bedzie miała tych samych trenerów, koordynator będzie ten sam, więc czemu miałoby być lepiej. bo ktoś da miliona? Jakby ktoś z sali rzucił że… Czytaj więcej »
pawelek78
Gość
pawelek78
1 miesiąc 16 dni temu

Mieliśmy najwyższy budżet w 1 lidze ?

Olo
Gość
Olo
1 miesiąc 16 dni temu

Najwyższy w historii klubu.

kibic
Gość
kibic
1 miesiąc 16 dni temu

To nie prawda, że był teraz największy budżet. Największy był gdy Pogoń grała w 1 lidze

Olo
Gość
Olo
1 miesiąc 16 dni temu

Napisałem że największy był jak Pogoń spadała. Czy w tym roku spadła? Czytanie ze zrozumieniem

Roro
Gość
Roro
1 miesiąc 16 dni temu

Czyli mam rozumieć, że znowu mecze bez kibiców? Dopiero wydano zgodę na zapełnienie 50 % trybun kibicami a PZPN robi co chce?

Mateusz Ciulak
Admin
1 miesiąc 16 dni temu

Będą kibice, normalnie 50%, w strefie “żółtej” 25%, w czerwonej nie będzie.

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny