100 meczów na 100-lecie: #5 Tęcza Korczew – Rywal Ruchna (fotogaleria)

100 meczów na 100-lecie Porażka na otwarcie boiska w Korczewie

W meczu 3 kolejki siedleckiej klasy A Tęcza Korczew uległa Rywalowi Ruchna 2:3. Po dwóch latach przerwy, spowodowanej remontem boisko w Korczewie ponownie przywitało zawodników oraz kibiców.

Pierwsze minuty meczu przyniosły dwie okazje dla gospodarzy, ale Dominik Jaszczuk i Jan Podlewski nie trafili w światło bramki. W 12 minucie niespodziewanie goście objęli prowadzenie. Błąd popełniła obrona Tęczy, a okazji nie zmarnował napastnik Rywala – Wojciech Kubój. Osiem minut później podopieczni Stanisława Zduna wyrównali. Niepewną interwencję Artura Wrzoska wykorzystał Tomasz Krawczyk i było 1:1. Wydawało się, że Tęcza pójdzie za ciosem i za chwilę obejmie prowadzenie. Tak się nie stało. Goście przeprowadzili skuteczną kontrę, po której Mateusz Kowalczyk zdobył gola. W 39 minucie Kowalczyk ponownie trafił do siatki i po raz kolejny obniżył morale gospodarzy. Tęcza się nie poddawała i jeszcze przed zmianą stron zdołała złapać kontakt. Prostopadłe podanie otrzymał Jaszczuk i zdobył gola na 2:3.

Druga połowa to próba odrobienia strat przez Tęcze i szukanie okazji na bramkę przez Rywala. Mimo sytuacji pod bramką Wrzoska Jaszczuka, Sebastiana Bartoszuka i w końcówce Jakuba Ogórka więcej goli w tym spotkaniu nie padło i Tęcza na ponowne otwarcie swojego obiektu musiała zejść pokonana.

W następnej kolejce Rywal zmierzy się w Latowiczu z Olimpią, zaś Tęcza Korczew zagra w Kotuniu z Iskrą (30 sierpnia, 17:00).

23.08.20, 17:00 – Korczew

Klasa A: Tęcza Korczew – Rywal Ruchna 2:3 (2:3)

Bramki: Tomasz Krawczyk 20, Dominik Jaszczuk 41 – Wojciech Kubój 12, Mateusz Kowalczyk 29, 39

Tęcza: 12. Kamil Lewczuk – 4. Patryk Głozak (59, 13. Sebastian Bartoszuk), 5. Jan Podlewski, 27. Paweł Kalinowski, 11. Paweł Stańczewski – 6. Bartosz Lewczuk (33, 8. Paweł Sawtyruk), 10. Paweł Kruk, 16. Tomasz Krawczyk (80, 7. Marcin Marszałek), 26. Adrian Skolimowski, 18. Kacper Wójciuk – 9. Dominik Jaszczuk (81, 14. Jakub Ogórek)

Rywal: 1. Artur Wrzosek – 66. Jakub Drużba, 5. Kacper Wrzosek, 17. Adrian Kocon, 3. Michał Pachnik – 33. Mateusz Kowalczyk, 10. Michał Gryglas (69, 11. Szymon Gryglas), 18. Norbert Kocon (90+1, 2. Adrian Czuba), 7. Krzysztof Piesak, 16. Marcin Wójcik (80, 9. Sebastian Nojszewski) – 69. Wojciech Kubój (61, 6. Mateusz Staniszewski)

Żółte kartki: Tomasz Krawczyk 44, Dominik Jaszczuk 51 – Marcin Wójcik 6, Michał Gryglas 35

Sędzia: Michał Skolimowski (Siedlce)