Błyskawiczna inauguracja turnieju (multimedia)

KPS Siedlce nie okazał się gościnnym. W pierwszym meczu turnieju wygrał 3:0 z BAS Białystok.

Siedlczanie zaprezentowali dobrą siatkówkę. W pierwszych dwóch seta zagrali na wysokiej skuteczności w ataku (ponad 80%), co przy licznych błędach rywali doprowadziło do wysokich zwycięstw – odpowiednio do 14 i 16.

Trzeci set był bardziej wyrównany, ale przewaga gospodarzy była zauważalna. Świetnie grał Janusz Górski, którego as (19:14) rozwiał nadzieje rywali na zaciętą końcówkę. KPS wygrał 3:0 i w sobotę zagra w finale.

W finale KPS zagra o 13:00. Rywalem będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki, która nie dała szans Avii (3:0) w drugim meczu.

28.08.20, 16:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

Turniej: KPS Siedlce – BAS Białystok 3:0 (25:14, 25:16, 25:20)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Mateusz Kańczok, 10. Janusz Górski, 11. Patryk Szymański, 13. Michał Wójcik, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 14. Jacek Ziemnicki