Moc siedleckich sztangistów w Ciechanowie

W zakończonych w Ciechanowie Ogólnopolskich Igrzyskach Zrzeszenia LZS wybornie zaprezentowali się przedstawiciele sekcji podnoszenia ciężarów w WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W dniach 28-29 sierpnia Ciechanowem zawładnęli sportowcy różnych dyscyplin, walcząc o medale Ogólnopolskich Igrzysk Zrzeszenia LZS. Jednymi z rywalizujących byli sztangiści. Nie mogło na zawodach, i to jeszcze rangi ogólnopolskiej, zabraknąć należących do zielonego bractwa, przedstawicieli WLKS. Sportowcy z naszego miasta pozostawili po sobie dobre wrażenie.

W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna w kat. 49 kg okazała się Klaudia Celińska-Mysław, wygrywając z wynikiem 137 kg w dwuboju (60+77) i wyprzedzając drugą zawodniczkę o 41 kg! W klasyfikacji wg punktacji Sinclaira Klaudia uplasowała się wysoko – na piątej pozycji (216,444 pkt).

Z brązowymi medalami, z miasta położonego nad Łydynią, wróciły do Siedlec jeszcze dwie sztangistki: Oliwia Dang (kat. 55 kg) – 133 kg w dwuboju (60+73) oraz Weronika Krzewniak (kat. 76 kg) – 113 kg w dwuboju (51+62).

Na najgorszym dla sportowca miejscu – czwartym – zmagania ukończyła Olga Komorowska (kat. 81 kg) – 125 kg w dwuboju.

Pozostałe zawodniczki WLKS zajmowały następujące lokaty:
6. Weronika Gałecka w kat. 71 kg – 104 kg w dwuboju
7. Zuzanna Najmoła w kat. 55 kg – 117 kg w dwuboju
11. Aleksandra Sopyła w kat. 55 kg – 88 kg w dwuboju

Osiągnięcia naszych pań przełożyły się na 31 pkt w klasyfikacji drużynowej, a to pozwoliło na zajęcie w niej 3 miejsca. Triumfowały gospodynie (Mazovia Ciechanów).

Męska część klubu WLKS nie była gorsza od pań.

Kat. 89 kg wygrał i złoty medal wywalczył Konrad Romańczuk. Jego rezultat – 277 kg w dwuboju (125+152) okazał się być ponadto drugim wynikiem w klasyfikacji wg punktacji Sinclaira (325,676 pkt).

Na najniższym stopniu podium w kat. 102 kg stanął Szymon Łęczycki – 123 kg w dwuboju (58+65).

Tuż za podium zmagania kończyło trzech sztangistów WLKS: Bartosz Kałan w kat. 89 kg – 185 kg w dwuboju, Tomasz Nowosielski w kat. 73 kg – 235 kg w dwuboju i Antoni Głaszczka w kat. 96 kg – 176 kg w dwuboju.

Poza tym, na piątej pozycji sklasyfikowano Adriana Kędziorę (kat. 73 kg) – 231 kg w dwuboju, a na szóstym miejscu – Kamila Tomczaka (kat. 67 kg) – 157 kg w dwuboju.

W klasyfikacji wg punktacji Sinclaira w pierwszej dziesiątce, oprócz wspomnianego wcześniej Romańczuka, znaleźli się Nowosielski – ósmy (308,616 pkt) oraz Kędziora – dziesiąty (301,087 pkt).

Podliczywszy punkty wszystkich sztangistów WLKS, okazało się, że pozwoliły one na wygranie klasyfikacji drużynowej!