Worek medali z mistrzostw LZS

Przedstawiciele siedleckich klubów zaprezentowali się dobrze na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Ciechanowie.

Lekkoatleci z naszego regionu przywieźli z Ciechanowa aż dziesięć medali – po trzy złote i brązowe oraz cztery srebrne.

Worek z medalami otworzyli chodziarze WLKS Siedlce-Nowe Iganie, którzy startowali jako pierwsi. Szymon Przestrzelski wygrał chód na 10000m U-18 z wynikiem 54:35.96. Jego klubowy kolega, Robert Goławski (48:23.86) w tym samym czasie zdobył srebrny medal na tym samym dystansie w kategorii seniorów.

Godzinę później siostra Szymona, Kornelia Przestrzelska ukończyła chód na 5000 m na drugiej pozycji. W swoich konkurencjach triumfowała jeszcze dwójka zawodników WLKS: Mikołaj Kołodziejak z życiówką poprawioną o 20 centymetrów (6,66 m) wygrał skok w dal U-18, a Wiktoria Wróbel, również z nowym rekordem życiowym, jako pierwsza przebiegła linię mety na 800 m. Srebrny medal na tym dystansie zdobyła Magdalena Jastrzębska.

FOTORELACJA

W konkurencji technicznej, rzucie oszczepem, swoją cegiełkę do sukcesu siedlczan dołożyła Agata Styś z SKS Feniks Siedlce, która posłała 600-gramowy oszczep na odległość 43,38 m i zdobyła brązowy medal.

Z pustymi rękoma nie wróciła również załoga Pogoni Siedlce. Sztafeta w składzie z Michałem Kociem, Mateuszem Leszczyńskim, Krzysztofem Gójskim i Szymonem Cydejką dwa razy stanęła na trzecim stopniu podium w rywalizacji na 4x100m i 4x400m. Ostatni z wymienionych dołożył srebrny medal na swoim koronnym dystansie – 800 metrów.