Trzecie sparingowe zwycięstwo z rzędu (fotogaleria)

W piątym sparingu w okresie przygotowawczym KPS Siedlce pokonał reprezentację Polski juniorów 4:1.

W środę rywalem KPS Siedlce była reprezentacja Polski juniorów, która kontynuuje przygotowania do mistrzostw Europy U20. W składzie Biało-Czerwonych jest trzech siatkarzy KPS, na czele z atakującym Przemysławem Kupką, który jest kluczową postacią kadry Polski.

Siedlczanie od początku meczu dyktowali warunki gry. Największą przewagę mieli w pierwszym secie, w którym grali niemal bezbłędnie. Młodzi siatkarze reprezentacji Polski rozkręcali się jednak z minuty na minutę. W trzeciej partii prowadzili już nawet 20:18, jednak przy zagrywce Mateusza Kańczoka gospodarze zdobyli kilka punktów z rzędu.

Dopiero w czwartej odsłonie gościom udało się postawić kropkę nad i. Podopieczni Sebastiana Pawlika wygrali seta 25:21, jednak ostatnia piąta partia ponownie padła łupem zespołu z Siedlec 25:20.

02.09.20, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

Sparing: KPS Siedlce – Reprezentacja Polski juniorów 4:1 (25:20, 25:20, 25:20, 21:25, 25:20)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Mateusz Kańczok, 7. Damian Dobosz, 10. Janusz Górski, 11. Patryk Szymański, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz Jakub Tubiak, Jaromir Orlicz, 13. Michał Wójcik, 14. Jacek Ziemnicki i 1. Adrian Potera (libero)

źródło: własne, foto: Janusz Mazurek