Ósemka wróciła z dalekiej podróży. Białystok zdobyty

W meczu 2 kolejki II ligi siatkówki kobiet BAS Białystok przegrał na własnym obiekcie z Ósemką Siedlce 2:3.

Podopieczne Jarosława Plewińskiego po zwycięstwie na inaugurację nowego sezonu, udały się na trudny wyjazd do Białegostoku. W poprzednim sezonie drużna siatkarek BAS wygrała z Ósemką dwa mecze, a przed kilkoma tygodniami pokonała siedlczanki w sparingu poprzedzającym tegoroczne rozgrywki. Siatkarki z Siedlec udały się do stolicy Podlasia by wreszcie w ligowym starciu przełamać złą passę spotkań z BAS. Ze względów epidemiologicznych, mecz odbył się bez udziału publiczności.

Ósemka dobrze rozpoczęła spotkanie, wygrywając pierwszego seta dwoma punktami. Kolejna partia również padła łupem siatkarek z Siedlec. Po dwóch setach, wygranych przez Ósemkę identycznym stosunkiem punktów 26:24, gospodynie zabrały się za odrabianie strat. W trzecim secie walka była zacięta, ale mające nóż na gardle siatkarki BAS ostatecznie wygrały go 28:26. Zawodniczki z Białegostoku idąc za ciosem gładko wygrały czwartą partię, różnicą aż 9 punktów. O zwycięstwie w tym meczu decydował tie-break. W piątym secie na zwycięski szlak wróciły siatkarki Ósemki. Dzięki wygranej ostatniej partii 15:12, drugie z rzędu ligowe zwycięstwo stało się faktem.

PLANY ÓSEMKI

W trzeciej kolejce Ósemka zagra w Siedlcach pierwsze w tym sezonie ligowe spotkanie. Na hali przy ul. Popiełuszki przeciwnikiem siedlczanek będzie AZS AWF Warszawa. Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 października o godzinie 18.

3.10.20, 17:00 – Białystok

II liga: BAS Białystok – Ósemka Siedlce 2:3 (24:26, 24:26, 28:26, 25:16, 12:15)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Maria Raszek, 10. Ilona Betke i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz 16. Aleksandra Jatczak, Małgorzata Banasiak