Proch odpalił w Siedlcach (fotogaleria)

Proch odpalił w Siedlcach

Pogoń II Siedlce przegrała na własnym boisku z Prochem Pionki 1:4.

Do spotkania z Prochem rezerwy Pogoni przystąpiły wzmocnione pięcioma zawodnikami z kadry II-ligowca.

Początek zapowiadał wyrównany pojedynek. W 20 minucie to jednak goście wyszli na prowadzenie. W pole karne zacentrował Mkhanyiseli Siwahla, a Bartłomiej Orczykowski trafił do siatki z bliskiej odległości. Jeszcze przed przerwą siedlczanie stracili drugiego gola. W polu karnym faulowany był Piotr Skałbania, a jedenastkę pewnie wykorzystał Kacper Jaroszek. Po zmianie stron biało-niebiescy starali się zmienić losy spotkania, lecz nie przekładało się to na sytuacje pod bramką rywali. Od 70 minuty podopieczni Damiana Guzka musieli kontynuować grę w osłabieniu po czerwonej kartce Dawida Ardeja. Pięć minut później Proch podwyższył prowadzenie, po strzale do pustej bramki Kacpra Wnuka. Czwarty gol dla gości padł w 82 minucie. Wnuk dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a celną główką popisał się Mateusz Jaworski. Pogonistów stać było na honorowe trafienie, po dośrodkowaniu Cezarego Bujalskiego, do siatki po uderzeniu głową trafił Dawid Nojszewski.

Trenerem zespołu z Pionek jest były asystent trenera w MKP Pogoń – Ryszard Kłusek.

PLANY POGONI II

Kolejne ligowe spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 24 października o 13:30 w Garwolinie z Wilgą.

18.10.20, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Proch Pionki 1:4 (0:2)

Bramki: Dawid Nojszewski 84 – Bartłomiej Orczykowski 20, Kacper Jaroszek 44 (k), Kacper Wnuk 75, Mateusz Jaworski 82

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 14. Maciej Litwiński (46, 27. Igor Łęczycki), 16. Dawid Ardej, 18. Piotr Pierzchała, 8. Przemysław Misiak – 19. Cezary Bujalski, 17. Przemysław Rodak, 23. Dawid Nojszewski, 20. Patryk Kostyk, 11. Karol Wszoła – 9. Dominik Barciak (69, 70. Mateusz Wszoła)

Proch: 77. Norbert Wnukowski – 5. Emil Kapusta, 8. Mateusz Jaworski, 3. Kacper Jaroszek, 9. Mateusz Szczepański – 15. Mkhanyiseli Siwahla (87, 13. Filip Pisarski), 4. Bartłomiej Janiszewski, 19. Michał Kozakiewicz, 20. Piotr Skałbania (87, 14. Filip Broński), 17. Bartłomiej Orczykowski (77, 16. Bartosz Leśnowolski) – 10. Kacper Wnuk (83, 7. Kacper Rak)

Żółte kartki: Dawid Ardej 63, 70 – Mateusz Szczepański 28, Emil Kapusta 61, Bartłomiej Janiszewski 64

Czerwona kartka: Dawid Ardej 70 (Pogoń, za dwie żółte)

Sędzia: Piotr Marcinkowski (Warszawa)