100 meczów na 100-lecie: #25 MKS Małkinia – Victoria Kałuszyn (fotogalerie)

MKS Małkinia - Victoria Kałuszyn

W meczu 17 kolejki Keeza ligi okręgowej MKS Małkinia pokonał Victorię Kałuszyn 2:0.

Spotkanie Małkini z Victorią było ważne dla obu drużyn w kontekście walki o utrzymanie. Lepiej mecz rozpoczął się dla gospodarzy, którzy w 6 minucie objęli prowadzenie. Marcin Sadowski otrzymał długie podanie na wolne pole i pokonał Pawła Rybskiego. Później więcej z gry mieli przyjezdni, lecz nie potrafili tego wykorzystać. Sytuację mieli m.in. Igor Madziar, Aleksandr Maksimowicz czy Jacek Gójski, lecz piłka za każdym razem minęła światło bramki strzeżonej przez Tomasza Świderskiego.

Po zmianie stron lepsze sytuacje stwarzali zawodnicy Małkini. Okazje na podwyższenie zmarnowali Michał Zawistowski, Marcin Sadowski i Rafał Siwek. W 62 minucie Jacek Gójski sfaulował w szesnastce Bartosza Dawidczyka i sędzia wskazał na 11 metr. Jedenastki nie wykorzystał Marcin Sadowski, gdyż jego intencje wyczuł Rybski. Również wobec dobitki lepiej spisał się bramkarz Victorii. Bramka dla gospodarzy padła za to w 71 minucie. Cezary Giziński zagrał do Marcina Sadowskiego, a ten wpakował futbolówkę do siatki. Od 80 minuty Małkinia musiała kończyć mecz w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Krzysztof Krawczyk. Victoria mimo przewagi, nie umiała zdobyć chociaż kontaktowej bramki. Bliżej do strzelenia gola było za to podopiecznym Karola Dmochowskiego, którzy za sprawą uderzeń dwukrotnie Adama Najgrodzkiego i Marcina Kraszewskiego mogli podwyższyć rezultat.

Spotkania z 17 kolejki były ostatnimi z zaplanowanych jesienią. Za tydzień 21-22 listopada odbędą się dwa zaległe spotkania Keeza ligi okręgowej.

15.11.20, 13:00 – Małkinia Górna

Keeza liga okręgowa: MKS Małkinia – Victoria Kałuszyn 2:0 (1:0)

Bramki: Marcin Sadowski 6, 71

W 62 minucie Marcin Sadowski (Małkinia) nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Rybski obronił).

Małkinia: 12. Tomasz Świderski – 14. Cezary Giziński, 21. Damian Pawłowski, 8. Krzysztof Krawczyk, 15. Kamil Suszczyński (46, 4. Bartosz Dawidczyk) – 7. Krystian Sadowski (90+5, 2. Marcin Kraszewski), 10. Karol Dmochowski (55, 16. Rafał Siwek), 13. Adam Najgordzki, 11. Marcin Sadowski, 5. Przemysław Maliszewski – 18. Michał Zawistowski (81, 17. Szymon Macioch)

Victoria: 12. Paweł Rybski (90+3, 1. Marcin Ciechański) – 22. Jacek Gójski, 13. Hubert Abramowski, 14. Piotr Czyżyk, 27. Paweł Walkowski – 7. Kamil Domański (83, 2. Jakub Bączek), 8. Aleksandr Maksimowicz (71, 9. Eryk Szczęsny), 16. Kamil Sadoch, 10. Igor Madziar, 21. Patryk Winnicki – 11. Paweł Wąsowski (78, 26. Marcin Grabarek)

Żółte kartki: Krzysztof Krawczyk 27, 80, Damian Pawłowski 32, Bartosz Dawidczyk 62, Cezary Giziński 63, Szymon Macioch 85 – Igor Madziar 45, Aleksandr Maksimowicz 45+3, Jacek Gójski 72, Piotr Czyżyk 72, Jakub Bączek 86, Kamil Sadoch 87

Czerwona kartka: Krzysztof Krawczyk 80 (za drugą żółtą)

Sędzia: Przemysław Wójcicki (Siedlce)