Siedleckie akcenty na Gali Dekady Polskiego Związku Rugby

   
Autor:
Dodano: 2021/02/17 0:04    views 224

13 lutego w Poznaniu odbyła się „Gala Dekady” Polskiego Związku Rugby, podczas której przyznano nagrody w jedenastu kategoriach wybieranych przez jury, nagrody publiczności, nagrody specjalnych, nagrody Prezesa PZR i nagrody Okręgowych Związków Rugby.

13 lutego w Poznaniu odbyła się „Gala Dekady” Polskiego Związku Rugby, podczas której m.in. podsumowano mijające dziesięciolecie i wybrano najlepszych i najpopularniejszych w różnych kategoriach. Oprócz nagród indywidualnych nie zabrakło wyboru drużyn dekady w obu odmianach rugby. Zarówno wśród najlepszej siódemki, jak i piętnastki nie zabrakło osób związanych przez ostatnią dekadę z siedlecką Pogonią.

W drużynie dekady XV znaleźli się: Adrian Chróściel, Kamil Bobryk, Daniel Gdula, Grzegorz Szczepański i Tomasz Gasik.

Z kolei w drużynie dekady VII pojawili się: Daniel Trybus oraz Daniel Gdula.

Ponadto przyznano nagrody w poszczególnych okręgach rugby. Zawodnikiem dekady Mazowieckiego Okręgu Rugby został Marek Mirosz.

Ogółem podczas „Gali Dekady” wyróżniono 81 osób i instytucji, trenerów, zawodników, działaczy, lekarzy i sędziów.

Nagrody indywidualne
Trener reprezentacji dekady – Janusz Urbanowicz
Rugbista dekady XV – Mateusz Bartoszek
Sędzia dekady – Dariusz Reks
Rugbistka dekady – Karolina Jaszczyszyn
Rugbista dekady 7 – Szymon Sirocki
Trener klubowy dekady – Karol Czyż
Akcja dekady – Szarża Mateusza Bartoszka (Arka) na Tomę Mchedlidze (Master Pharm) w finale Ekstraligi 2015
Best social event – Piotrowice Nyskie International Rugby Festival (9 i 3/4 odbytych edycji, w tym roku planowana 10)

Najpopularniejsi
Trener Dekady – Przemysław Szyburski
Zawodniczka Dekady – Katarzyna Paszczyk
Zawodnik Dekady – Mateusz Bartoszek

Nagrody specjalne Prezesa PZ Rugby:
– Ministerstwo Sportu
– Polski Komitet Olimpijski
– Grzegorz Borkowski (Sekretarz Generalny PZR 2001-2015)
– Jarosław Fabiś (prof. Kierownik Katedry Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji Pourazowej USK-WAM Łódź)
– Miasto Poznań

Wyróżnienie Dekady:
– Bartosz Chudzik (lekarz reprezentacji 2011-2020)
– Grzegorz Witczak (kierownik reprezentacji 2011-2020)

Drużyna męska XV

  1. Adrian Chróściel 
  2. Kamil Bobryk 
  3. Marcin Wilczuk
  4. Michał Krużycki
  5. Mateusz Bartoszek
  6. Kacper Ławski
  7. Stanisław Powała-Niedźwiecki
  8. Piotr Zeszutek
  9. Łukasz Szostek
  10. Dawid Banaszek
  11. Szymon Sirocki
  12. Rafał Szrejber
  13. Daniel Gdula 
  14. Grzegorz Szczepański  
  15. Tomasz Gasik

Drużyna Męska 7

  1. Bracik Kewin
  2. Gdula Daniel
  3. Bosiacki Robert
  4. Plichta Dawid
  5. Trybus Daniel 
  6. Rakowski Radosław
  7. Sirocki Szymon

Drużyna Kobieca 7

  1. Walczyk Agnieszka
  2. Kowalczyk Agnieszka
  3. Mroczyńska Marlena
  4. Maliszewska Hanna
  5. Jaszczyszyn Karolina
  6. Paszczyk Katarzyna
  7. Klichowska Anna

– Okręg Pomorski
Działacz: Marlena Mroczyńska (Prezes Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
Trener Dzieci i Młodzieży: Grzegorz Śliwiński (Lechia Gdańsk)
Zawodniczka: Karolina Jaszczyszyn (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
Zawodnik: Piotr Zeszutek (Ogniwo Sopot)

– Okręg Śląski
Działacz: Wojciech Kołodziej (Prezes Rugby Ruda Śląska i OZR)
Trener Dzieci i Młodzieży: Stella Klinner-Hadelka (Rugby Ruda Ślaska)
Zawodniczka: Angelika Piekorz (Diablice Ruda Ślaska)
Zawodnik: Krzysztof Gola (RC Częstochowa)

– Okręg Warmińsko-Mazurski
Działacz: Henryk Pach (Prezes OZR)
Trener Dzieci i Młodzieży: Jarosław Kowalski (Jarosław Kowalski)
Zawodniczka: Aleksandra Białoskurska (Akademia Rugby Team Olsztyn)
Zawodnik: Kacper Górzyński (Rugby Team Olsztyn)

– Okręg Dolnośląski
Działacz: Tomasz Knap (Rugby Wrocław)
Trener Dzieci i Młodzieży: Tomasz Nimczyk (Miedziowi Lubin)
Zawodniczka: Agata Ładońska (Błyskawice Wrocław)
Zawodnik: Vladyslav Korotun (Rugby Wrocław/Miedziowi Lubin)

– Okręg Lubelski
Działacz: Maciej Powała-Niedźwiecki (Prezes OZR)
Trener Dzieci i Młodzieży: Sebastian Berestek (Budowlani Lublin)
Zawodnik: Piotr Wiśniewski (Budowlani Lublin)

– Okręg Łódzki
Działacz: Wiesław Chudzik (Prezes KS Budowlani Łódź)
Trener Dzieci i Młodzieży: Zbigniew Jurzysta (KS Budowlani Łódź)
Zawodniczka: Marta Jarecka-Kościelniak (Atomówki Łódź)
Zawodnik: Michał Mirosz (Master Pharm Rugby Łódź)

– Okręg Małopolski
Działacz: Leszek Samel (Prezes Juvenii Kraków i OZR)
Trener Dzieci i Młodzieży: Łukasz Kościelaniak (Juvenia Kraków)
Zawodniczka: Magdalena Korona (Juvenia Kraków)
Zawodnik: Maciej Sokołowski (Juvenia Kraków)

– Okręg Wielkopolski
Działacz: Dominik Machlik (Posnania Poznań)
Trener Dzieci i Młodzieży: Bartosz Włodarek (Sparta Jarocin)
Zawodniczka: Katarzyna Paszczyk (Black Roses Poznań)
Zawodnik: Daniel Trybus (Posnania Poznań)

– Okręg Mazowiecki
Działacz: Bogdan Pietrak (Orkan Sochaczew)
Trener Dzieci i Młodzieży: Maciej Misiak (Orkan Sochaczew)
Zawodniczka: Elżbieta Brzustowska (Tygrysice Orkan Sochaczew)
Zawodnik: Marek Mirosz (Pogoń Siedlce)

źródło: własne / PZRugby; foto: PZRugby





Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz




Sponsorzy

Patronat medialny