Pierwsza domowa wygrana Ósemki

W zaległym meczu ósmej kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce wygrała we własnej hali z ŁKS II Łódź 3:2.

W środowym meczu Ósemka rozegrała zaległe spotkanie z ŁKS II Łódź. Mecz pierwotnie zaplanowany był na 20 listopada, lecz nie odbył się z powodu kwarantanny w obozie Łódzkiej drużyny.

Pierwsze dwa sety wygrały siatkarki Ósemki. W drugim secie siedlczanki dosłownie zdemolowały rywalki, tracąc jedynie 10 punktów. Set trzeci i czwarty wyglądał już zupełnie inaczej. Siatkarki z Łodzi odzyskały animusz i w niczym nie przypominały zespołu z pierwszych dwóch setów. Wydawało się, że Ósemka ma szansę zakończyć spotkanie w czterech setach, jednak siatkarki rezerw ŁKS okazały się lepsze w grze na przewagi i wygrały czwartą partię 29:31. W piątym secie siatkarki Ósemki dopięły swego. Podopieczne Jarosława Plewińskiego utorowały sobie drogę do zwycięstwa rozpoczynając tie-breaka w dobrym stylu. Po kilku piłkach na tablicy było już 9:2 dla siatkarek Ósemki. Siedlczanki ostatecznie dowiozły przewagę i tym samym wygrały w tym sezonie po raz drugi, jednak pierwszy raz przed własną publicznością.

PLANY ÓSEMKI

Kolejny domowy mecz Ósemka rozegra w sobotę 4 grudnia. Przeciwnikiem siedlczanek będzie Sparta Warszawa. Ten mecz rozegrany zostanie o godzinie 18.

1.12.21, 18:30 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Krótka Mysiadło 3:2 (25:20, 25:10, 20:25, 29:31, 15:9)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak,  6. Aleksandra Teodorska, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Ilona Betke, 14. Iwona Kandora, 16. Aleksandra Kułak i 8. Weronika Ciupa (libero) oraz 5. Julia Szwed, 13. Adrianna Choina (libero)

źródło: własne; foto: Kamil Sulej