środa, 8 maja 2024r.

Przejechali Motor (fotogalerie)

MKP Pogoń wygrał na własnym stadionie z Motorem Lublin 2:1.

Patrząc na skład wyjściowy rzucił się na pierwszy rzut oka brak jak dotąd podstawowego zawodnika – Piotra Kosiorowskiego. Pierwszy raz w tej rundzie ujrzeliśmy natomiast stopera Mateusza Urbańskiego.

Od początku meczu swój styl gry narzucili biało-niebiescy. Już w pierwszej minucie Pogoniści powinni wykorzystać błąd defensywy, a mianowicie Cezary Demianiuk, który otrzymał piłkę na 20 metrze i nie potrafił nawet uderzyć na bramkę Motoru. W 5 minucie Samuelson Odunka wypuścił Łukasza Zaniewskiego, a ten strzelił obok bramki Przemysława Frąckowiaka. Siedem minut później po dośrodkowaniu Jarosława Ratajczaka Odunka źle przyjął piłkę i ta wyszła za linię końcową.  Następną groźną szansę siedlczanie stworzyli po rzucie wolnym, kiedy to z 25 metrów uderzał Krystian Wójcik, a Frąckowiak z problemami wybił piłkę na rzut rożny. W 19 minucie na strzał z okolicy 30 metra zdecydował się Daniel Dybiec, ale znów górą był lubelski bramkarz. Z kolei Motor pierwszy strzał na bramkę Pogoni oddał dopiero w 21 minucie. Był on jednak bardzo niecelny. Kilka chwil potem Damian Kądzior próbował szczęścia z rzutu wolnego, ale również niecelnie. W 26 minucie blisko gola był Zaniewski, który głową trafił w stojącego na linii Frąckowiaka. W 29 minucie padł upragniony gol. Sprzed pola karnego na strzał zdecydował się były piłkarz Motoru Krystian Wójcik, piłka odbiła się od Arkadiusza Lewińskiego i wpadła obok zdezorientowanego Przemysława Frąckowiaka. Pogoń po strzeleniu bramki w dalszym ciągu szła za ciosem i atakowała bramkę lublinian. Strzały na bramkę, nie były jednak już tak groźne, jak w pierwszej części tej odsłony. W doliczonym czasie gry rzut wolny na granicy pola karnego wywalczył Cezary Demianiuk, jednak nic z jego wykonania poważnego nie wyszło.

Początek pierwszej połowy przyniósł wiele emocji. W 47 minucie czerwoną kartką (za dwie żółte) ukarany został Piotr Karwan, a chwilę później siedlczanie zdobyli kolejną bramkę. Defensorzy z Lublina źle wybili piłkę przed pole karne, tam czekał już na nią Przemysław Rodak, który potężnym strzałem podwyższył prowadzenie. W 52 minucie mogło być już 3:0, kiedy to z rzutu wolnego przymierzył Jarosław Ratajczak, a piłka trafiła jedynie w poprzeczkę. Za chwilę w piłkę nie trafił Łukasz Zaniewski, a poprawiającego Cezarego Demianiuka na linii bramkowej powstrzymał Frąckowiak. W 58 minucie goście zdobyli kontaktowego gola. Sprzed pola karnego uderzył Damian Kądzior, a piłka po rękach Jacka Kozaczyńskiego juniora wturlała się do bramki. Dziesięć minut później Jakub Więzik podał do Krystiana Wójcika, ten świetnie wypuścił Huberta Tomalskiego, jednak strzał lewoskrzydłowego Pogoni był bardzo słaby. Za moment okazję na gola miał Więzik, ale z bliskiej odległości trafił w golkipera Motoru. W 78 minucie po dośrodkowaniu Krystiana Wójcika Daniel Dybiec głową skierował piłkę w ręce Frąckowiaka. W doliczonym czasie gry dać o sobie znał Wojciech Wocial, który w polu karnym ograł kilku Motorowców, strzelił w Frąckowiaka, a dobijający Więzik z podobnym efektem wywalczył tylko rzut rożny. Tuż przed końcowym gwizdkiem Frąckowiak powędrował w pole karnego Pogoni, wynik ustalić mógł Krystian Wójcik, ale trafił w boczną siatkę. Za chwilę Wocial dośrodkował w pole karne, Więzik wślizgiem minął się z piłką, Krystian Wójcik trafił w słupek. To było istne oblężenie bramki Motoru. Więcej goli w tym meczu jednak nie padło.

Następne spotkanie siedlczanie zagrają w Puławach z miejscową Wisłą. Mecz odbędzie się w sobotę 12 kwietnia o godzinie 17:00.