poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

W regionie: Strzelec goni podium. Wicelider poskromiony (multimedia)

W spotkaniu 11 kolejki siedleckiej klasy B Strzelec Chodów pokonał na boisku w Krzymoszach ŁDK Łosice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Strzelec Chodów chciał przypieczętować zwycięstwem rewelacyjną końcówkę rundy jesiennej. Grający w Krzymoszach reprezentanci Gminy Siedlce wygrali trzy ostatnie spotkania, odprawiając rywali z workiem łącznie trzynastu bramek. Drużyna ŁDK Łosice nawet w przypadku przegranej miała pewne drugie miejsce w tabeli na koniec rundy jesiennej. Goście przed meczem ze Strzelcem przegrali w lidze tylko raz i liczyli na przywiezienie do powiatu łosickiego punktów z trudnego terenu.

Piłkarze Strzelca Chodów postanowili jak najszybciej zadać cios rywalom. Okazja nadarzyła się już w 5 minucie, kiedy to Dominik Marczewski dotknął piłki ręką we własnym polu karnym. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Paweł Śliwa, jednak strzelił obok bramki strzeżonej przez Daniela Starosielskiego. Zaledwie minutę później wynik otworzył Karol Niegowski, który łatwo poradził sobie z obrońcą i na raty pokonał bramkarza ŁDK. Strzelec postraszył raz jeszcze w 19 minucie, kiedy po strzale Pawła Śliwy piłka uderzyła w słupek.

Do wyrównania doszło w 21 minucie – Maciej Szpura wykończył akcję przeprowadzoną prawym skrzydłem, wykorzystując bierną postawę chodowskiej defensywy. Na odpowiedź gospodarzy kibice czekali zaledwie cztery minuty. Śliwa podał do Krystiana Anusiewicza, który nie miał problemów z tym, by z bliska ulokować piłkę w siatce i odzyskać dla swojej drużyny prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

W drugiej połowie coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić goście z Łosic. W 57 minucie Szpura uderzył mocno, ale minimalnie ponad bramką Krystiana Wyrębka. Pięć minut później na 3:1 podwyższyli gospodarze. Wzorcowo przeprowadzoną kontrę Strzelca pewnie wykończył Tomasz Borkowski, a asystę zaliczył Anusiewicz. Gwoździem do trumny ŁDK mógł być przedniej urody strzał z rzutu wolnego Śliwy, po którym piłka uderzyła w poprzeczkę w okolicy spojenia i wróciła na pole gry odbijając się metr przed linią bramkową.

Liderem ofensywy łosiczan był tego dnia Szpura, który miał kolejne okazje do strzelenia bramki i ostatnią z nich udało mu się wykorzystać. Dawid Ułasiuk dograł piłkę głową do Daniela Żeka, który przytomnie uruchomił podaniem najlepszego w tym sezonie strzelca ŁDK. Szpura pokonał bramkarza Strzelca w sytuacji sam na sam. Po drugiej bramce łosiczanie ruszyli do ataku, ale szczelnie ustawiona defensywa gospodarzy nie dała się zaskoczyć, niwelując zagrożenie przy stałych fragmentach, przy okazji groźnie kontrując. W doliczonym czasie gry znakomitą okazję na strzelenie bramki miał Patryk Ciulak, który stanął oko w oko z bramkarzem rywali. Górą w tym pojedynku był jednak golkiper ŁKD – popularny „Stary”.

PLANY STRZELCA i ŁDK

Wraz z 11 kolejką spotkań zakończyły się zmagania w rozgrywkach b-klasy w 2018 roku. Na zimowy wypoczynek w lepszych humorach udadzą się piłkarze i sympatycy Strzelca. Zespół z Chodowa rozegrał rewelacyjną drugą połowę rundy i okazał się czarnym koniem rozgrywek. ŁDK Łosice od samego początku upatrywany w gronie faworytów do awansu – też z pewnością nie może zaliczyć rundy jesiennej do nieudanych. Klasa B wznowi swoje rozgrywki w kwietniu przyszłego roku.

04.11.18, 12:05 – Krzymosze

Klasa B: Strzelec Chodów – ŁDK Łosice 3:2 (2:1)

Bramki: Karol Niegowski 6, Krystian Anusiewicz 25, Tomasz Borkowski 62 – Maciej Szpura 21, 86

W 5 minucie Paweł Śliwa (Strzelec) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

Strzelec: 27. Krystian Wyrębek – 15. Jakub Bączek (86, 20. Bartosz Starak), 7. Adrian Ławnik, 4. Przemysław Ławecki, 6. Paweł Ślaz (83, 3. Daniel Bobryk) – 2. Karol Niegowski (90+4, 17. Mikołaj Kaźmierczak), 5. Kamil Piwowarski, 9. Patryk Ciulak, 10. Paweł Śliwa (80, 11. Rafał Pieńkowski), 14. Krystian Anusiewicz (85, 13. Przemysław Kozak) – 19. Tomasz Borkowski (76, 8. Erwin Wyżywniak)

ŁDK: 1. Daniel Starosielski – 2. Igor Kowaluk, 6. Mariusz Szupiluk, 3. Dominik Marczewski, 13. Jakub Głuchowski – 8. Łukasz Kaniewski (60, 8. Daniel Żek), 20. Dawid Ułasiuk, 5. Adam Kamiński, 18. Artur Demianiuk (73, 17. Marcin Chweroduk), 10. Damian Wielgórski – 9. Maciej Szpura

Żółte karki: Patryk Ciulak 90+3, Rafał Pieńkowski 90+5 – Damian Wielgórski 74

Sędzia: Rafał Polkowski (Siedlce)