poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Twierdza Siedlce zdobyta. Niespodziewana porażka KPS (fotogaleria)

Podopieczni Witolda Chwastyniaka w środowy wieczór przegrali z MCKiS Jaworzno 0:3. To pierwsza porażka KPS we własnej hali.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka w poprzedniej kolejce przełamali wyjazdową niemoc. Siedlczanie po dramatycznym meczu pokonali Mickiewicza Kluczbork (3:2), a bohaterami KPS byli Bartosz Kowalczyk oraz Krzysztof Gibek. Dzięki wygranej KPS awansował na 8 miejsce w tabeli I ligi. W środę rywalem siedlczan był beniaminek z Jaworzna.

Pierwsze dwa sety miały niemal identyczny przebieg. Początek należał do gości z Jaworzna, którzy znakomicie grali w przyjęciu i dzięki udanym kontratakom wypracowali sobie kilku punktową przewagę. Siedlczanie popełniali dużo błędów własnych, lecz za każdym razem odrabiali straty do rywali (świetne zagrywki Patryka Łaby). W końcówkach setów brakowało im jednak chłodnej głowy. W premierowej odsłonie świetnie grał Rafał Pawlak, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy KPS.

Wydawało się, iż w trzecim secie siedlczanie wrócili do gry. Szybko wypracowali sobie większą zaliczkę (12:9, 19:14) i utrzymali ją prawie do końca partii. Wtedy obudzili się goście, którzy obronili kilka piłek setowych i doprowadzili do remisu. Walka toczyła się na przewagi i nikt nie zamierzał odpuszczać. Ostatecznie od stanu 34:34 dwa punkty z rzędu zdobyli goście z Jaworzna, którzy wygrali mecz 3:0.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają na wyjeździe z Buskowianką Kielce. Początek meczu w sobotę o godz. 16:00.

14.11.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – MCKiS Jaworzno 0:3 (22:25, 23:25, 34:36)

KPS: 2. Roman Oroń, 3. Krzysztof Antosik, 9, Patryk Łaba, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna, 17. Shalev Saada i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 7. Daniel Grzymała, 8. Krzysztof Gibek, 14. Jakub Abramowicz