poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Remis z Kotwicą po szalonym meczu (fotogaleria)

Pogoń Siedlce zremisowała 3:3 z Kotwicą Kołobrzeg. Drużyna Marka Brzozowskiego odrobiła dwubramkową stratę w zaledwie dwie minuty.

W pierwszej połowie przez większość czasu była widoczna przewaga Kotwicy Kołobrzeg. W 5 minucie po raz pierwszy interweniował Jakub Burek po strzale Olafa Nowaka. Kilka chwil później obiecującą akcję przeprowadziła Pogoń, gdy po podaniu Krystiana Misia w pole karne wrzucił Piotr Pyrdoł, ale nikt nie przeciął jego dośrodkowania. W 18 minucie do rzutu wolnego podszedł Lukáš Hrnčiar, tym razem nie uderzył jednak tak dobrze jak z Polonią Bytom i piłka poleciała obok bramki gości. W następnej ofensywnej akcji Pyrdoł dograł na skrzydło do Damiana Szuprytowskiego, który dośrodkował na głowę Cezarego Demianiuka. Napastnik oddał celny strzał bez problemów obroniony przez Krystiana Michalskiego. W 25 minucie najpierw interweniował Burek, a później dobitkę zablokowali obrońcy Pogoni.

Kotwica wyszła na prowadzenie w 34 minucie. Do piłki zagranej w pole karne przez Filipe Oliveirę doszedł wtedy Cezary Polak, który skutecznie wykończył akcję i pokonał Burka. W 40 minucie Kotwica prowadziła już 2:0. Najpierw Burkowi udało się obronić strzał Olafa Nowaka, ale do wybitej piłki dopadł Filipe Oliveira i skierował ją do siatki. W końcówce pierwszej połowy spektakularny drybling lewą stroną boiska przeprowadził Demianiuk, ale na pustą bramkę nie trafił Przemysław Misiak. W doliczonym czasie pierwszej połowy kolejną indywidualną próbę podjął Demianiuk, który tym razem zdecydował się na strzał z dystansu, po którym piłka przeleciała obok bramki. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się prowadzeniem Kotwicy 2:0.

W 52 minucie niecelnie z dystansu uderzył Oliveira. Minutę później dobrą okazję po szybkim ataku miał Aron Stasiak, ale nie trafił w bramkę. W 54 minucie Miś obił słupek. Po chwili po kontrze Kotwicy Burek obronił strzał Filipa Kozłowskiego. W 68 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Michała Cywińskiego na Demianiuku. Do jedenastki podszedł sam faulowany i pewnie zamienił ją na gola. Radość Pogonistów nie trwała jednak długo. Już minutę później zaatakowała Kotwica. Najpierw goście trafili w poprzeczkę, następnie Burek obronił strzał, ale nie był w stanie nic poradzić na dobitkę Jonathana Júniora. Kotwica prowadziła 3:1.

W 79 minucie Burek obronił strzał Jonathana Júniora po podaniu Tomasza Kaczmarka. Dwie minuty później niecelnym strzałem na bramkę Kotwicy odpowiedział Damian Nowak. W 88 minucie Pogoń znów przegrywała tylko jedną bramką, gdy po dośrodkowaniu Szuprytowskiego po raz pierwszy po powrocie trafił Damian Nowak. W 90 minucie po dośrodkowaniu Szuprytowskiego z wolnego Pogoń wyrównała po strzale z głowy Roberta Majewskiego. Wynik się już nie zmienił i Pogoń po trudnym meczu zremisowała z Kotwicą 3:3.

Po lidze czas na puchar. 26 września o 15:00 Pogoń podejmie I-ligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała.

« z 2 »

23 września 2023, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Kotwica Kołobrzeg 3:3 (0:2)

Bramki: Cezary Demianiuk 69 (k), Damian Nowak 88, Robert Majewski 90 – Cezary Polak 34, Filipe Oliveira 40, Jonathan Júnior 70

Pogoń: 1. Jakub Burek – 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł, 3. Robert Majewski – 4. Przemysław Misiak (46, 20. Cezary Bujalski), 43. Lukáš Hrnčiar (46, 9. Damian Nowak), 16. Jakub Sinior (67, 99. Bartosz Wicenciak), 7. Damian Szuprytowski, 18. Piotr Pyrdoł (56, 21. Mateusz Majewski), 10. Krystian Miś – 56. Cezary Demianiuk.

Kotwica: 12. Krystian Michalski – 7. Łukasz Kosakiewicz, 66. Piotr Witasik, 52. Jakub Rzeźniczak, 4. Cezary Polak – 10. Michał Cywiński, 6. Kamil Kort (13, 24. Filipe Oliveira), 16. Josip Šoljić, 14. Aron Stasiak (81, 21. Michał Kozajda), 99. Olaf Nowak (64, 11. Tomasz Kaczmarek) – 9. Filip Kozłowski (64, 39. Jonathan Júnior).

Żółte kartki: Jakub Sinior 16, Piotr Pyrdoł 23, Lukáš Hrnčiar 38, Damian Nowak 89 – Maciej Bartoszek 15 (na ławce), Łukasz Kosakiewicz 32, Filip Kozłowski 42, Cezary Polak 45+1, 90+5, Josip Šoljić 55, Michał Cywiński 59, Jakub Rzeźniczak 89, Jonathan Júnior 90

Czerwona kartka: Cezary Polak 90+5 (Kotwica, za drugą żółtą).

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)