niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Tarachulski znów poległ w Siedlcach (multimedia)

W zaległym meczu 20 kolejki II ligi Pogoń Siedlce wygrała 1:0 ze Stomilem Olsztyn.

W pierwszej połowie obu drużynom brakowało konkretów i nie było widać wyraźnej przewagi żadnej ze stron. W 9 minucie po dośrodkowaniu Lukáša Hrnčiara niecelnie głową uderzył Dawid Burka. Pięć minut później do wrzutki Huberta Derlatki doszedł Tomasz Walczak, ale nie trafił w bramkę z woleja. Stomil odpowiedział niecelnym uderzeniem Filipa Wójcika z rzutu wolnego. W 33 minucie nieudaną próbę strzału z dystansu podjął kapitan Pogoni Damian Szuprytowski. Chwilę później z jeszcze większej odległości nie trafił Hrnčiar. Goście pierwszy celny strzał oddali w 38 minucie, gdy z dystansu z woleja uderzył Filip Laskowski. Było to jednak niegroźne uderzenie i Jakub Burek nie miał problemu z jego wyłapaniem. W doliczonym czasie gry bliski zaskoczenia bramkarza rywali był Krystian Miś, który posłał obok bramkarza, ale przed wpadnięciem do bramki powstrzymał ją obrońca Bartosz Waleńcik. Chwilę później w zamieszaniu po rzucie rożnym celny strzał z bliska oddał Tomasz Walczak, lecz skutecznie interweniował Miłosz Garstkiewicz.

« z 2 »

W drugiej połowie była widoczna wyższość piłkarska drużyny Marka Brzozowskiego. Pierwszą szansę stworzyli jednak goście. W 52 minucie niecelnie z woleja z obrębu szesnastki uderzył Bartosz Florek. Pogoń wyszła na prowadzenie w 54 minucie. Długie podanie zagrał Meik Karwot, a piłkę wywalczył Cezary Demianiuk i po minięciu obrońcy pokonał bramkarza. Lider Pogoni ponownie nie zawiódł w decydującym momencie. Kolejną szansę miał Miś, ale nie trafił w bramkę. Duma Warmii była blisko wyrównania, gdy zza pola karnego w słupek trafił Florek. W 69 minucie Pogoń miała dwie szanse. Po wrzutce Karwota najpierw do strzału doszedł Titas Milašius, a jego uderzenie dobijał Walczak, ale dwa razy interweniował Garstkiewicz. W 72 minucie w poprzeczkę bezpośrednio z rogu boiska trafił Szuprytowski. Od 74 podopieczni Bartosza Tarachulskiego grali w 10. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Demianiuku otrzymał Igor Kośmicki. Sześć minut później niecelną główkę po rożnym zaliczył Robert Majewski. W 86 minucie dobrze z dystansu uderzał Karwot, lecz jeszcze lepiej interweniował bramkarz Stomilu. W kolejnej akcji po centrze z rogu niemiecki obrońca trafił w słupek. W ostatniej minucie z woleja niecelnie uderzył Milašius. Stomil nie był już w stanie stworzyć realnego zagrożenia i trener Tarachulski drugi raz z rzędu poległ w Siedlcach. Pogoń natomiast dzięki temu zwycięstwo wyprzedziła w tabeli KKS Kalisz i zbliżyła się na punkt do Kotwicy Kołobrzeg.

17 marca o 12:00 Pogoń podejmie Polonię Bytom.