Porażka po błędach

Piłkarki siedleckiej Pogoni doznały kolejnej porażki. Tym razem lepszym zespołem okazała się drużyna Widoku Lublin.

Pierwsze minuty należały do przyjezdnych. To one stwarzały sobie więcej sytuacji pod bramką Martyny Matejczuk, lecz nic poważnego z tego nie wynikało. Około 20 minuty dwukrotnie strzału z dystansu próbowała Olga Białkowska, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. W 33 minucie po rzucie wolnym padła bramka dla Widoku, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W 37 minucie z rzutu wolnego uderzyła Białkowska, zaś bramkarka gości sparowała piłkę na róg. Za moment świetną sytuajcę miała Agnieszka Michalak, ale po podaniu Białkowskiej nie trafiła z bliska do bramki. Do drugiej połowy siedlczanki przystąpiły bardzo bojowo. W 50 minucie Olga Białkowska z głowy trafiła w poprzeczkę, a dobijająca Dominika Szpura w golkiperkę Widoku. W 56 minucie Sylwia Lewczuk znalazła się w sytuacji sam na sam z Weroniką Klimek i trafiła wprost w nią. Te dwie sytuacje mogły, a wręcz powinny zakończyć się bramkami. Niestety, w 66 minucie Monika Wasil po błędzie Martyny Matejczuk zdobyła prowadzenie dla Widoku. Na kwadrans przed końcem Agnieszka Gernand po dośrodkowaniu Urszuli Wasil podwyższyła na 2:0. W 78 minucie siedlecka bramkarka dopuściła się faulu w polu karnym Pogoni na Natalii Kuziel i sędzia wskazał na 11 metr. Karnego wykorzystała Katarzyna Zakościelna. Na minutę przed końcem wynik ustaliła Aleksandra Płusa, która wpakowała piłkę do praktycznie pustej bramki.

21.09.11, 16:40 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

II liga kobiet: Pogoń Siedlce – Widok Lublin 0:4 (0:0) Widzów: 30

Bramki: Monika Wasil 66, Agnieszka Gernand 75, Katarzyna Zakościelna 80 (k), Aleksandra Płusa 89

Pogoń: 1. Martyna Matejczuk – 14. Sylwia Ławecka, 2. Monika Nasiłowska, 7. Anna Goś, 18. Dorota Nadolska – 16. Magdalena Mędza, 13. Sylwia Skibniewska, 17. Weronika Szpura, 5. Agnieszka Michalak – 4. Olga Białkowska, 9. Sylwia Lewczuk

Widok: 12. Weronika Klimek – 8. Katarzyna Jóźwiak, 9. Agnieszka Gernand, 7. Anna Golian, 11. Katarzyna Zakościelna – 4. Natalia Kuziel, 15. Magdalena Szabała (87, 19. Aleksandra Płusa), 16. Monika Wasil (89, 2. Aleksandra Głos), 18. Aleksandra Jankowska – 17. Paulina Suchorowska (46, 10. Magdalena Pętalska; 76, 5. Dominika Bartnik), 6. Urszula Wasil

Sędzia: Grzegorz Dąbrowski (Siedlce)

źródło: własne