Dobra passa Staręgi trwa

Maciej Staręga z Rawy Siedlce zajął trzecie miejsce w rozegranym już po raz trzydziesty szósty Biegu Piastów. Siedlczanin ponadto został wicemistrzem Polski w maratonie.

Siedlczanin bieg na 50km stylem klasycznym przegrał jedynie z Mariuszem Michałkiem (AZS AWF Katowice) i Niemcem Benjamin Seifertem. Zwycięzca pokonał dystans w czasie 2:13,06h. Staręga stracił do niego zaledwie 32 sekundy. Na 171 pozycji w gronie 1474 startujących bieg ukończył Grzegorz Staręga (ojciec Macieja, trener Rawy Siedlce).
W związku z tym, że zawody były jednocześnie Mistrzostwami Polski w maratonach, złoto zdobył Michałek, a medal srebrny przypadł w udziale Starędze.

Rywalizację kobiet w biegu na dystansie 50km techniką klasyczną wygrała Czeszka Martina Chrastkova. Na 100 miejscu sklasyfikowana została Maria Staręga.

W ramach Biegu Piastów rywalizowano także w Mistrzostwach Polski w biegach długodystansowych. Czwarte miejsce na dystansie 26km stylem klasycznym zajęła Anna Staręga, piąta była Natalia Grzebisz, szósta Aleksandra Prekurat, a ósma Katarzyna Iskra. Wygrała Marcela Marcisz.

źródło: własne / skipol; foto: TZN