Porażka na początek (multimedia)

Szczypiorniści Prusa Siedlce zainaugurowali rozgrywki II ligi piłki ręcznej.

W rozegranym w Łosicach meczu siedlecki UKS Prus przegrał z rezerwami AZS UW II Warszawa 22:31. Od początku spotkania pewniej na parkiecie czuli się goście, którzy szybko wyszli na prowadzenie i przez kilka minut utrzymywali dwubramkowe prowadzenie. W grze siedleckiego teamu było dużo niedokładności i strat. Zdarzały się też proste błędy, jakimi były kroki. Goście przez cały czas praktycznie kontrolowali grę i z biegiem czasu zwiększali swoją przewagę w punktach. W siedleckim zespole wyraźnie szwankowali młodzi zawodnicy grający na pozycji bramkarza. Ostatecznie siedlczanie schodzili na przerwę z czterobramkową stratą.

W drugiej połowie goście zwiększyli przewagę. Akademicy z dużą łatwością przedostawali się w pole karne i zdobywali nie raz w efektowny sposób bramki. Widać było większe doświadczenie AZS i ogranie w tej klasie rozgrywkowej. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem warszawian 31:22. Najwięcej bramek dla Prusa rzucili nowopozyskani: Sebastian Tomczuk (poprzednio grał w Gdańsku) i Emil Kożuchowski (z I-ligowego AZS AWF Biała Podlaska) – po 6. Ponadto z nowych twarzy mogliśmy zobaczyć Adama Maciaka (brata kontuzjowanego Krzysztofa), Ryszarda Stefaniuka oraz powracającego po przerwie Sebastiana Hundera.