Dobry prognostyk przed ligą (fotogaleria)

W ostatnim przedsezonowym sparingu koszykarki MKK Siedlce pokonały Hutnika Warszawa 69:38

Po wczorajszej bezproblemowej wygranej wszyscy oczekiwali powtórki w sobotnim meczu. Hutniczki zawiesiły dzisiaj poprzeczkę zdecydowanie wyżej, ale nasze koszykarki poradziły sobie i pewnie wygrały. Spotkanie rozpoczęło się do dobrze dla zawodniczek z Warszawy, które wyszły na prowadzenie 4:0. Były to, jak się później okazało, miłe złego początki, ponieważ więcej punktów Hutnik w pierwszej kwarcie nie zdobył. MKK za to zdobył ich 17. W drugiej odsłonie znowu dobrze zaczęły warszawianki, zdobywając 8 punktów z rzędu bez strat własnych. Po zaciętej walce górą okazały się siedlczanki i schodziły na przerwę przy prowadzeniu 37:22.

Przerwa została dobrze wykorzystana przez duet trenerski Teodor MollovArkadiusz Mazurkiewicz, bowiem warszawiankom nie udało się powtórzyć scenariusza z pierwszych dwóch kwart. Niemniej jednak nie miały one zamiaru się poddać przed grającym o klasę wyżej rywalem. MKK udowodnił swoją wyższość i pewnie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Różnicę punktową udało się wyśrubować do ponad 30 punktów, co właściwie oddaje przebieg meczu i przewagę naszych zawodniczek. W barwach MKK zabrakło Małgorzaty Jurkowskiej, którą z gry wykluczyły sprawy osobiste i przebywającej na konsultacji reprezentacji Polski do lat 16 Zuzanny Niedziółki.

29.IX.12, 10:00 – Siedlce

Sparing: MKK Siedlce – Hutnik Warszawa 69:38 (17:4, 20:18, 14:8, 18:8)

MKK: 5. Małgorzata Myćka 21, 21. Grażyna Witkoś 13, 8. Lucyna Kotonowicz 10, 13. Agnieszka Kret 10, 10. Katarzyna Furdak 6, 4. Weronika Toporowska 5, 19. Dominika Prochenka 2, 22. Marta Urbaniak 2, 14. Anna Jaszczuk, 9. Dominika Paczkowska.