Wiola, żyj nam sto lat!

Reprezentantka WLKS Siedlce, Wioleta Jastrzębska została wicemistrzynią Europy juniorek do lat 20 w podnoszeniu ciężarów.

Mistrzostwa Europy juniorek i juniorów do lat 20 oraz młodzieżowców do lat 23 trwają w Izraelskim Eilat. Wioleta Jastrzębska rywalizowała w gronie juniorek do lat 20 w kat. 48kg.

Jeszcze po rwaniu, w którym osiągnęła wynik 68kg, prowadziła. Zapewniła sobie tym samym „mały złoty” medal za ten element podnoszenia ciężarów. W podrzucie lepsze od Jastrzębskiej były rywalki, ale nie na tyle by odebrać 20-letniej siedlczance srebrny medal, który wywalczyła jak najbardziej zasłużenie.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Białorusinka Julia Rypińskaya (154kg; 67+87) – 248,4 pkt. druga była nasza Wioleta (152kg; 68+84) – 232,1 pkt., a brązowy medal zawisł na szyi Rosjance Jekaterinie Vlasovej (150; 66+84).

Izraelska miejscowość Eilat jest szczęśliwa dla zawodniczek WLKS Siedlce. Przypomnijmy, że przed trzema laty mistrzynią Europy juniorek do lat 17 została Martyna Mędza. Dokonała tego, nie gdzie indziej, a właśnie w najdalej położonym na południe mieście Izraela – Eilacie.

źródło: Polska Sztanga; foto: Polska Sztanga