Podsumowanie jesieni piłkarek Pogoni

   
Autor:
Dodano: 2012/12/21 16:41    views 2766

Zakończyła się runda jesienna II ligi mazowieckiej kobiet sezonu 2012/13. Siedlecka Pogoń uczestniczy na trzecim szczeblu rozgrywek od czterech sezonów i to ta runda okazała się najlepsza.

Podsumowując rozgrywki II ligi kobiet to tej jesieni siedlczanki spisały się najlepiej. Było to możliwe przede wszystkim dzięki umożliwieniu treningów na boisku przy ul. Prusa dwa razy w tygodniu, wzmocnieniom z Orląt Łuków oraz poprawie w frekwencji na treningach. W ramach rozgrywek zespół Michała Strzałkowskiego odniósł dwa cenne zwycięstwa: w Warszawie z AZS UW 2:1 i z KS Michałowo. Należy podkreślić, że Pogoń nie przegrała w meczach rozegranych w Siedlcach, odnosząc dwa zwycięstwa (5:1 KS Michałowo, 5:0 Tytan Wisznice) i remisując pechowo z Pegazem Drobin (w śniegu, piłka po strzale Olgi Białkowskiej zatrzymała się na linii bramkowej). Z Pogonistek należy kapitana zespołu Olgę Białkowską, Martę Wolańską, Sylwię Ławecką oraz juniorki Adę Adamską, Weronikę Ługowską, Weronikę Szpurę, Annę Goś oraz zawodniczki przybyłe z Orląt Łuków. Olga Białkowska strzeliła w rundzie jesiennej 8 bramek co daje jej wspólnie z Emilią Wiaderną (Piastovia Piastów) 3 miejsce w lidze za Kingą Niedbałą (Widok Lublin) – 11 bramek i Patrycją Szandecką (KS Raszyn) – 9 bramek. Ponadto bramki dla naszego zespołu strzelały: Sylwia Ławecka – 3, Magdalena Orzełowska – 2, Anna Goś – 2, Marta Wolańska – 1. Należy podkreślić duże zaangażowanie w zespole Marty Wolańskiej (uczestnika mistrzostw Świata i Europy), która w tym roku ponownie powołana została do Reprezentacji Polski Niedosłyszących w futsalu. We wszystkich spotkaniach w rundzie jesiennej zagrało łącznie 30 zawodniczek.

Należy podkreślić, że zespół przez cały ten okres prowadził selekcję i nabór do drużyny. Ogółem przewinęło się 104 dziewczyn w różnych kategoriach wiekowych. Jedne odeszły bo nie wytrzymały treningu i presji, inne ze względów osobistych. Aktualnie zarejestrowanych jest w klubie i uprawnionych do gry 40 zawodniczek w tym 28 juniorek. Po raz pierwszy w 2012 roku taki stan pozwolił nam do zgłoszenia zespołu juniorek rocznika 1994-1996 do rozgrywek w ramach Mistrzostw Polski juniorek organizowanych przez PZPN. Należy podkreślić, że mimo debiutu, nie było tak źle. Pogoń w grupie eliminacyjnej zajęła 4 miejsce za takimi zespołami jak: Zamłynie Radom (I liga), AZS AWF Biała Podlaska (Ekstraliga) i Praga Warszawa (I liga). Wyróżniającymi zawodniczkami były: Weronika Szpura (kapitan), Weronika Ługowska, Ada Adamska, Agnieszka Mućka, Gabriela Korycińska.

 

źródło: własne; foto: Michał Strzałkowski

KONTRAHENCI

Patronat medialny