sobota, 27 kwietnia 2024r.

Sezon zakończony wygraną

W swoim ostatnim meczu w sezonie 2012/13 III ligi siatkarki Ósemki Siedlce pokonały 3:2 Powsinek Wilanów.

Mecz mógł i powinien zakończyć się zwycięstwem zawodniczek z Siedlec w stosunku 3:0. W pierwszym secie Ósemka popełniła zbyt dużo błędów w polu zagrywki, na co wpływ mogli mieć żywo dopingujący kibice z Wilanowa. Kolejne dwie partie zakończyły się pewnymi zwycięstwami podopiecznych Jarosława Plewińskiego. Siedlczanki poprawiły zagrywkę, a do tego dołożyły dobrą grę blokiem. Słabszy IV set doprowadził do konieczności rozegrania tie-breaka, w którym górą była Ósemka. Duży udział w wygranej siedleckiego zespołu miały Weronika Sobiczewska i Agnieszka Krzymowska.

Był to ostatni mecz premierowego sezonu Ósemki po reaktywacji. Siedlczanki ukończyły rywalizację na 10 pozycji. – Myślę, że nasza lokata mogłaby być o oczko lub dwa wyższa. Na początku było dużo zapału, ale żeby wygrywać trzeba trenować. Liga dała dużo dobrego, przede wszystkim młodym zawodniczkom. Na pewno zaprocentuje to za rok, ponieważ ten zespół dobrze rokuje na przyszłość – twierdzi trener Jarosław Plewiński.

22.03.13, 18:00 – Wilanów

III liga: Powsinek Wilanów – Ósemka Siedlce 2:3 (26:24, 18:25, 19:25, 25:21, 11:15)

Ósemka: Kinga Wiśniewska, Agnieszka Krzymowska, Anna Rybałtowska, Ewa Połeć, Weronika Sobiczewska, Martyna Krycka i Eliza Roguska (libero) oraz Klaudia Gajowniczek, Ewa Grzelak, Natalia Klimiuk