Pogoń ponownie lepsza od Podlasia (fotogaleria)

W trzecim tegorocznym sparingu pomiędzy Pogonią Siedlce a Podlasiem Biała Podlaska zwycięsko po raz drugi wyszedł team prowadzony przez trenera Piotra Szczechowicza, który wygrał 2:1.

W meczu więcej do powiedzenia miał siedlecki zespół, który jednak nie wykorzystał wszystkich dogodnych okazji na bramki, jakie stworzył. Już w 2 minucie Adam Czerkas wygrał pojedynek z obrońcą, jednak nie udało mu się minąć bramkarza i piłka wyszła za linię końcową. W 14 minucie boisko musiał opuścić Adrian Dziubiński, który nabawił się kontuzji kolana. Po kwadransie gry Pogoń powinna prowadzić 1:0, lecz strzał głową Mateusza Urbańskiego trafił w słupek. Za chwilę odpowiedziało Podlasie strzałem z pola karnego, ale dobrze w bramce spisał się doświadczony Andrzej Olszewski. Za moment z dystansu uderzał jeden z graczy gości, lecz piłka minęła światło bramki. W 24 minucie piłka ugrzęzła w bramce przyjezdnych. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Stromeckiego Marcin Nowak głową skierował piłkę do siatki. Podobnie mogło być w 38 minucie, ale po główce Nowaka golkiper gości Adam Wasiluk przeniósł piłkę nad bramką. Przed przerwą okazję na gola mieli jeszcze Czerkas i Krystian Wójcik, ale zabrakło skuteczności.

W 5 minucie drugiej odsłony Pogoń podwyższyła prowadzenie. Na zagranie ręką bialskiego obrońcy w polu karnym Podlasia, sędzia Kamil Wolski podyktował rzut karny. Jego pewnie wykorzystał Krystian Wójcik. W 71 minucie po zagraniu Mariusza Dzienisa do Marcina Stromeckiego ten drugi uderzył obok bramki. Za chwilę Wójcik wrzucił piłkę na głowę Przemysława Rodaka, lecz znów zabrakło skuteczności. Na dziesięć minut przed końcem świetnie z rzutu wolnego Krystian Wójcik dośrodkował w pole karne, a Paschal Ekwueme fatalnie głową spudłował z kilku metrów. W 82 minucie podopieczni Władimira Gieworkiana zdobyli kontaktową bramkę, kiedy to Łukasz Biegajło bez problemu pokonał w sytuacji sam na sam Karola Budzikura.

W Pogoni zagrał były gracz Podlasia Biała Podlaska – Damian Guzek.

Teraz Pogoń czeka spotkanie ligowe w Siedlcach, 6 kwietnia o 16:00. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Stal Rzeszów.

30.03.13, 10:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 2:1 (1:0) Widzów: 15

Bramki: Marcin Nowak 24, Krystian Wójcik 50 (k) – Łukasz Biegajło 82

Pogoń: Andrzej Olszewski (59 Karol Budzikur) – 15. Rafał Augustyniak, 14. Marcin Nowak, 19. Mateusz Urbański, 7. Rafał Kosiec (61, 3. Rafał Jędrzejczyk) – 20. Mariusz Dzienis, 17. Przemysław Rodak, 7. Krystian Wójcik, 11. Adrian Dziubiński (14, 16. Marcin Stromecki) – 9. Adam Czerkas (46, 22. Damian Guzek), 6. Paschal Ekwueme

Podlasie: Adam Wasiluk – Przemysław Skrodziuk, Łukasz Mirończuk, Paweł Komar, Mateusz Kacik, Konstantin Burskij, Michał Iwańczuk, Kamil Kocoł, Marcin Szpański, Tomasz Gawronski, Łukasz Sawtyruk. Grali także: Tomasz Jaszczyński, Rafał Adamiuk, Łukasz Biegajło, Mateusz Gromysz

Sędzia: Kamil Wolski (Siedlce)

źródło: własne / LubGol.pl; foto: Piotr Niciporuk