sobota, 27 kwietnia 2024r.

Powtórka z Płocka (multimedia)

Siedlecka Pogoń zremisowała dzisiaj na własnym stadionie z liderem II ligi wschodniej – Wisłą Płock 2:2.

W spotkaniu nie zagrał z powodu nadmiaru żółtych kartek Mateusz Urbański. Na jego pozycji od pierwszych minut pojawił się Rafał Augustyniak.

Mecz odważniej rozpoczęli goście, którzy próbowali od pierwszych minut trafić do siatki Pogoni. Siedlczanie szybko jednak przejęli inicjatywę i także próbowali stwarzać zagrożenie. W 13 minucie z rzutu wolnego z około 18 metrów Adam Czerkas strzelił mocno, ale nad bramką. Dwie minuty później po rzucie rożnym bitym przez Marcina Stromeckiego Czerkas głową wyprowadził siedlczan na prowadzenie. W 21 minucie blisko trafienia do bramki podopiecznych Piotra Szczechowicza był Łukasz Sekulski, ale minimalnie chybił. W następnej akcji pod bramką Wisły faulowany był Stromecki, lecz gwizdek sędziego milczał. Pięć minut później z piłką w pole karne wpadł Rafał Kosiec i tak jak w ostatnich meczach został sfaulowany w „16”. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Czerkas i podwyższył na 2:0. Za chwilę nie było już tak wesoło w szeregach Pogoni. W 29 minucie czerwoną kartką za brzydki faul został ukarany Robert Kwiatkowski i tylko graczom biało-niebieskich pozostało tylko bronić korzystnego wyniku. Kontaktowego gola Wisła mogła strzelić w 34 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Łukasza Nadolskiego obok bramki strzelił Krzysztof Janus. Za chwilę sprzed pola karnego strzelał Arkadiusz Mysona, ale Jacek Kozaczyński junior wybił piłkę za linię końcową. Jeszcze przed przerwą kontuzji doznał strzelec bramek dla gospodarzy i kulejąc „dochodził” do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków przyjezdnych. W 50 minucie strzelali Łukasz Sekulski i Marcin Krzywicki, ale wyśmienicie w bramce spisał się Kozaczyński junior. W 52 minucie Sekulski się nie pomylił i strzelając sprzed pola karnego zdobył kontaktowego gola. Nie minęła minuta, a Wisła wyrównała. Dośrodkowanie Krzysztofa Janusa w pole karne, a tam piłkę głową musnął Tomasz Grudzień i było 2:2. W 61 minucie okazję na gola dla Pogoni miał Krystian Wójcik, ale po strzale z rzutu wolnego z okolicy 19 metra, piłkę na róg wybił Daniel Szczepankiewicz. Za moment ten sam zawodnik strzelił wysoko nad bramką Wisły. Dziesięć minut później bliski po zamieszaniu w polu karnym zdobycia gola był Paschal Ekwueme, ale piłkę minęła światło bramki. Później Wisła kilkakrotnie zagroziła bramce Pogoni, ale była nieskuteczna. W końcówce nic ciekawego się nie działo i podobnie jak na jesień mecz zakończył się remisem 2:2.

11.05.13, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Wisła Płock 2:2 (2:0) Widzów: 1000

Bramki: Adam Czerkas 15, 28 (k) – Łukasz Sekulski 52, Tomasz Grudzień 53

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 3. Marcin Nowak, 15. Rafał Augustyniak, 22. Damian Guzek (80, 4. Chinonso Agu) – 13. Mariusz Dzienis, 17. Przemysław Rodak, 16. Marcin Stromecki (57, 24. Bartłomiej Dołubizna), 19. Krystian Wójcik, 7. Rafał Kosiec – 9. Adam Czerkas (46, 6. Paschal Ekwueme)

Wisła: 21. Daniel Szczepankiewicz – 24. Łukasz Nadolski (56, 16. Fabian Hiszpański), 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 17. Arkadiusz Mysona – 7. Krzysztof Janus, 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt (72, 5. Bartłomiej Sielewski), 9. Łukasz Sekulski, 20. Tomasz Grudzień – 6. Marcin Krzywicki (66, 10. Janusz Dziedzic)

Żółte kartki: Robert Kwiatkowski 24, Przemysław Rodak 90+1 – Paweł Magdoń 15, Łukasz Nadolski 27

Czerwona kartka: Robert Kwiatkowski 29 (za brutalny faul)

Sędzia: Marcin Bielawski (Katowice)