Punkty jadą do Sulejówka (fotogaleria)

Piłkarze Pogoni II Siedlce przegrali na własnym boisku w zaległym meczu IV ligi z Victorią Sulejówek 1:2.

Siedlczanie spotkanie rozpoczęli z wysokiego „C”. Już w pierwszej akcji Bartosz Mudent zagrał w pole karne, na strzał zdecydował się Adam Czerkas, ale piłkę sparował bramkarz, do której doszedł Bartosz Kaszubowski, który uderzeniem z pierwszej piłki w długi róg wyprowadził Pogonistów na prowadzenie. W 4 minucie przyjezdni doprowadzili do remisu. Mateusz Iwanicki strzelił sprzed pola karnego w słupek, defensorzy Pogoni źle wybili piłkę i Artur Starosz uderzył z pierwszej piłki w samo okno bramki strzeżonej przez Karola Budzikura. Grający z wiatrem piłkarze Victorii raz po raz oddawali groźne strzały z dystansu. W 14 minucie dobrą interwencją popisał się siedlecki golkiper, który obronił bardzo mocne uderzenie Wojciecha Wociala. Sześć minut później Aleksander Eibl dośrodkował piłkę na długi słupek, ale zamykający akcję Iwanicki strzelił niecelnie. W 22 minucie po wymianie podań dwójki Kaszubowski – Paschal Ekwueme, ten drugi strzelił w boczną siatkę. W dalszych minutach wiele okazji na zdobycie bramki nie było. Dopiero w doliczonym czasie gry biało-niebiescy stworzyli dobrą akcję. Sylwester Buga podał w pole karne, Rafał Jędrzejczyk wyprzedził defensora z Sulejówka i mają przed sobą tylko bramkarza strzelił nad bramką. Pierwsze odsłona kończyła się remisem 1:1.

Pierwszy groźny strzał w drugiej połowie oddali goście. W 54 minucie Eibl dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne, najwyżej wyskoczył do niej Starosz, który głową strzelił minimalnie nad bramką. Siedem minut później Ekwueme dograł na linię pola karnego do Bugi, a ten oddał bardzo mocny, lecz także bardzo niecelny. W 67 minucie Victoria wyszła na prowadzenie. Jeden z piłkarzy przyjezdnych zacentrował na długi słupek, Eibl zgrał futbolówkę przed bramkę i Wocial z bliska strzelił mocno w środek bramki. Kilka minut później po kombinacyjnej akcji siedlczan Kaszubowski będąc w dogodnej sytuacji strzelił obok bramki. W 91 minucie Meteusz Delikat „zatańczył” z siedleckimi obrońcami i strzelił w słupek. Mecz zakończył się przegraną Pogoni II Siedlce 1:2.

Następne spotkanie podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza rozegrają w niedzielę 26 maja o godzinie 11 w Siedlcach z Pilicą Białobrzegi.

22.05.13, 17:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Victoria Sulejówek 1:2 (1:1) Widzów: 50

Bramki: Bartosz Kaszubowski 1 – Artur Starosz 4, Wojciech Wocial 67

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 20. Bartosz Mudent, 4. Chinonso Agu (46, 3. Mateusz Steć), 6. Mateusz Padysz, 2. Hubert Łukanowski – 18. Bartosz Kaszubowski (78, 5. Patryk Szachnowski), 17. Damian Rytel, 23. Sylwester Buga, 16. Rafał Jędrzejczyk – 9. Adam Czerkas (18, 7. Adam Chojecki), 22. Paschal Ekwueme

Victoria: 1. Piotr Kruszewski – 17. Rafał Betliński (66, 4. Błażej Cichmiński), 5. Marcin Kuśmierczyk, 14. Konrad Jabłoński, 8. Marek Rogowski – 22. Mateusz Iwanicki, 25. Zbigniew Cacko (71, 6. Mariusz Daniel), 15. Aleksander Eibl, 18. Cezary Kostrzewa (37, 16. Sebastian Pękała) – 9. Artur Starosz (90, 69. Mateusz Delikat), 11. Wojciech Wocial

Żółte kartki: Bartosz Mudent 45, Paschal Ekwueme 63 – Zbigniew Cacko 31, Wojciech Wocial 45+1, Artur Starosz 75

Sędzia: Sebastian Młodowski (Radom)