Akademickie dźwiganie pod Jasną Górą

Częstochowa była w miniony weekend areną Mistrzostw Polski AZS w podnoszeniu ciężarów. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego z naszego miasta wywalczyli cztery medale.

Najlepiej w sali sportowej przy Akademii im. Jana  Długosza w Częstochowie spisały się: Natalia Kraszewska 172 (72 + 100) – Mazovia Ciechanów w kat. 63 kg i Marcela Urda 153 (68 + 85) – WLKS Siedlce w kat. 69 kg, wygrywając rywalizację w tych kategoriach. Srebrne medale wywalczyły: Katarzyna Marcinowska 157 (65 + 92) – WLKS Siedlce w kat. 75 kg i Elwira Nasiłowska (96 (43 + 53) – WLKS Siedlce w kat. 69 kg.

Niedaleko podium byli ponadto: Beata Lipka 107 (45 + 62) – MLKPC Sokołów Podlaski w kat. 75 kg i Dawid Żółtański 204 (95 + 115) – Orlęta Łuków w kat. 105 kg. Wszyscy wyżęj wymienieni są studentami UP-H w Siedlcach.

Natalia Kraszewska w klasyfikacji Sinclaira zajęła drugie miejsce (236,9 pkt), a UPH w klasyfikacji klubowej był trzeci.

Klasyfikacja klubowa:
1. AZS UJD Częstochowa – 135 pkt
2. AZS AWF Biała Podlaska – 88
3. Uniwersytet Przyrodniczy-Humanistyczny Siedlce – 42

Była to ósma impreza o akademickie mistrzostwo kraju. Na pomoście startowało 54 zawodniczek i zawodników z 14 uczelni. Gościem ciężarowej braci akademickiej był prezes PZPC Szymon Kołecki.

źródło: własne / PZPC / Polska Sztanga; foto: PZPC (Jan Rozmarynowski)