Nowa hala w Mrozach szczęśliwsza dla Wyszkowa (fotogaleria)

Pierwszy sparing KPS przed nadchodzącym sezonem uświetnił otwarcie nowej hali sportowej w Mrozach. Wielofunkcyjny obiekt robi wrażenie i stanowi doskonałą bazę treningową. Samo spotkanie było dość wyrównane, jednak lepsi okazali się siatkarze z Wyszkowa.

Na rozgrzewce pojawili się wszyscy zawodnicy siedleckiej drużyny, jednak z uwagi na lekką kontuzję stawu skokowego trener Sławomir Gerymski wolał oszczędzać Tomasza Stańczuka. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia KPS. Po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez naszego kapitana Mateusza Jasińskiego było już 4:1. Jednak zawodnicy z Wyszkowa szybko zaczęli odrabiać straty i po kilku minutach na tablicy widniał remis (6:6). Od tej pory mecz się wyrównał. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalowi na więcej niż dwa „oczka”. Dopiero przy stanie 17:17 Camper zdobył trzy kolejne punkty i KPS nie zdołał już go dogonić – 21:25.

Siatkarze z Wyszkowa poszli za ciosem i drugi set zaczęli od prowadzenia 5:2. Siedlczanie szybko dogonili rywala (6:6), ale Camper ponownie powiększał prowadzenie (12:8, 16:10). Wtedy z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Przybyła, którego trzy skuteczne ataki ze środka poderwały KPS do walki. Dobrą zagrywkę dołożył Radosław Zbierski, zespół wykorzystywał kontry i doprowadził do remisu 20:20. W zaciętej końcówce dobrze pracował blok w obu zespołach. Ponownie dobra zagrywka Radka Zbierskiego oraz „kiwka” Piotrka Milewskiego pozwoliły wygrać tę partię siedleckiej drużynie 30:28.

Niemal cała trzecia odsłona spotkania to gra punkt za punkt, a maksymalnie za dwa. Niestety w poczynaniach KPS pojawiało się coraz więcej błędów (autowe ataki Mariusza Pruskiego, Arka Żakiety oraz Radka Zbierskiego). W konsekwencji od stanu 18:17 dla Campera KPS zdobył tylko dwa „oczka” i po kolejnych autach Damiana Schulza przegrał 19:25.

Przebieg czwartego seta był podobny do poprzednich, z tym że to KPS osiągnął przewagę w końcówce (24:21). Niestety podopieczni trenera Gerymskiego nie wykorzystali aż siedmiu piłek setowych i ulegli 28:30, a w całym spotkaniu 1:3. Tym samym KPS nie sprawił radości licznej grupie swoich fanów zgromadzonych w nowej hali w Mrozach. Jednak należy pamiętać, że to dopiero pierwszy mecz kontrolny. Zawodnicy są w ciężkim treningu siłowym, a efekty tej pracy mają być widoczne przede wszystkim w sezonie.

24.08.13, 14:00 – Mrozy (Wielofunkcyjna Hala Sportowa)

Mecz pokazowy: KPS Siedlce – Camper Wyszków 1:3 (21:25, 30:28, 19:25, 28:30)

KPS: 1. Tomasz Kowalski, 6. Mariusz Pruski, 7. Damian Schulz, 11. Mateusz Przybyła, 14. Radosław Zbierski, 17. Mateusz Jasiński i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 2. Paweł Rejowski, 5. Piotr Milewski, 9. Arkadiusz Żakieta, 15. Karol Rawiak