Starcie z liderem z punktowym zerem (fotogaleria)

Siatkarki siedleckiej Ósemki nie poradziły sobie z liderem rozgrywek III ligi, Mazovią Warszawa i przegrały 0:3.

Spotkanie z liderem III ligi grupy mazowieckiej zaczęło się obiecująco, bo od prowadzenia siedlczanek 3:0. Na półmetku seta przyjezdne doprowadziły do remisu i co gorsza zaczęły „odjeżdżać” Ósemce. Gdy było już 20:16 dla rywalek, nasze zawodniczki pozbierały się i postraszyły przeciwniczki, najpierw odrabiając straty. W końcówce więcej wyrachowania pokazała Mazovia, która wygrała tego seta na przewagi. Kto wie jakby potoczył się ten mecz, gdyby pierwsza partia padła łupem podopiecznych Jarosława Plewińskiego.

Początek kolejnej odsłony jeszcze całkiem udany, ale od stanu 8:4 warszawianki pokazały, że zasłużenie są na pierwszym miejscu w tabeli. Problemy z przyjęciem, brak skończenia ataków i wynik był coraz bardziej niekorzystny dla Ósemki. Raziły błędy popełniane seriami przez nasz zespół. 15:8, 18:14 i 25:17 – tak kształtował się rezultat w tym secie.

Deja vu z drugiego seta miało miejsce w kolejnym. Pierwsze minuty trzeciej partii jeszcze na styku, ale później silniejsze i bardziej zdecydowane przeciwniczki skutecznie uciekały z wynikiem. Przewaga wzrosła nawet do 12 punktów (20:8). W końcowych fragmentach nasze dziewczyny zdołały odrobić nieco strat, ale i tak seta i ostatecznie cały mecz wygrały zawodniczki Mazovii.

11.11.13, 11:00 – Siedlce (sala PG 4)
III liga: Ósemka Siedlce – Mazovia Warszawa 0:3 (24:26, 17:25, 15:25)
Ósemka: 2. Marta Orzyłowska, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Weronika Sobiczewska, 11. Agnieszka Sadomska, 12. Anita Maciejewska i 15. Eliza Roguska (libero) oraz 6. Klaudia Gajowniczek, 9. Ada Czaplicka, 13. Natalia Klimiuk