Szachowe ostatki

Grudniowy turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Siedlec w szachach, został rozegrany 7 grudnia w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Sekulskiej 10.

Zawody wygrał zawodnik „Skoczka” Siedlce Andrzej Czapla – uzyskując 6,5 pkt z 7 partii. Kolejne miejsca zajęli: 2. Sławomir Kurpiewski, zdobywając 6 pkt., 3. Roman Głowienkowski – Skoczek Siedlce. 4. Mariusz Waszczuk – Miedzyrzec Podlaski, 5. Jakub Szczygieł – Krynka, 6. Adam Łukasik – Skoczek Siedlce – wszyscy po 5 pkt. Na specjalne wyróżnienie zasługuje Patrycja Waszczuk – dziesięcioletnia uczennica Szkoły Podstawowej z Międzyrzeca Podlaskiego, która zdobyła 4 pkt. W najbliższych rozgrywkach III ligi Mazowieckiej Patrycja wystąpi w barwach siedleckiego Skoczka.

To był ostatni z cyklu 12 turniejów tegorocznego Grand Prix Siedlec rozgrywanego pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. O kolejności w klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów – najlepszych  wyników uzyskanych w 11 turniejach.

Zwycięzcą w klasyfikacji końcowej tegorocznego Grand Prix Siedlec, w którym uczestniczyło aż 136 zawodników, został  Sławomir Kurpiewski – zawodnik siedleckiego Klubu Szachowego „Skoczek”, który w 11 turniejach zdobył łącznie 63,5 pkt.

Zawodnicy Skoczka Siedlce zdominowali tegoroczne zmagania Grand Prix Siedlec. Drugie miejsce zajął Andrzej Czapla – 61,5 pkt. Trzecie miejsce wywalczył Adam Łukasik – uzyskując 59,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli:
4. Jakub Szczygieł – Krynka – 52,5 pkt.
5. Zbigniew Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – 51 pkt.
6. Zdzisław Stefanoff – 45 pkt (Skoczek Siedlce).

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Jakub Szczygieł – I LO Siedlce (Krynka) – 52,5 pkt.
2. Piotr Puszkarski  – LO Biała Podlaska – 38 pkt.
3. Paweł Soszyński – ZSP 4 Siedlce – 38  pkt.

Gimnazja:
1. Mariusz Goławski – PG Łuków – 38,5 pkt
2. Damian Niedziółka – PG 3 Siedlce – 20,5 pkt.
3. Krystian Kobryń (PG Nr 6 Siedlce) i Piotr Łęcicki (PG Wojcieszków)  po – 16 pkt

3. Wiktor Kukawski – SP Międzyrzec Podlaski – 6,5 pkt

Najmłodszym uczestnikiem rozgrywek był sześcioletni Mateusz Czapla, a najstarszym osiemdziesięciosiedmioletni Zbigniew Świderski – obaj z Siedlec.

Szczegółowe wyniki 12 turnieju oraz klasyfikacja końcowa Grand Prix Siedlec 2013 w szachach znajdują się na stronie internetowej programu sędziowskiego ChessarbiterPro: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_5567/.

Podsumowanie tegorocznego cyklu Grand Prix Siedlec w szachach połączone z wręczeniem dyplomów,  pucharów i nagród  w poszczególnych klasyfikacjach – nastąpi w pierwszą sobotę stycznia 2013 roku o godz. 15.30 w Publicznym Gimnazjum Nr 3 ul. Sekulska 10. Serdecznie zapraszamy.

źródło: własne / Skoczek Siedlce