poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Górnicza generalka (multimedia)

Siedlecka Pogoń w przedostatnim meczu sparingowym zremisowała na stadionie ROSRRiT z I-ligowym Górnikiem Łęczna 2:2.

Pogoń zagrała w okrojonym składzie z powodu kontuzji oraz przeziębień jakie pojawiły się w drużynie. Aby mieć do dyspozycji na pierwszy ligowy mecz większość graczy, szkoleniowiec biało-niebieskich postanowił nie narażać bardziej ich zdrowia.

Już w 2 minucie Grzegorz Bonin mógł zdobyć gola, ale jego strzał obronił Karol Budzikur. Świetną okazję kilka minut potem miał Hubert Tomalski, który minął dwóch rywali i sprzed pola karnego strzelił w słupek. W 12 minucie lider I ligi wyszedł na prowadzenie. Z wolnego z około 30 metrów potężnie uderzył Paweł Zawistowski, piłka trafiła w poprzeczkę, a do siatki skierował ją Łukasz Zwoliński. Później sytuacji było niewiele. Gra była wyrównana i toczyła się w środku pola. W 36 minucie znów znać o sobie dał Zawistowski, który podawał do Zwolińskiego, a ten będąc na spalonym uderzał z przewrotki w poprzeczkę. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy na bramkę Budzikura strzelał Lukáš Bielák, lecz niecelnie.

Początek drugiej odsłony przyniósł bramkę dla Górnika. Bartłomiej Niedziela wygrał pojedynek biegowy z defensorem Pogoni i w sytuacji sam na sam nie dał szans na skuteczną interwencję Karolowi Budzikurowi. W 52 minucie Niedziela mógł ponownie trafić do siatki, ale źle trafił w piłkę. Za chwilę uderzał Arkadiusz Woźniak, piłkę wypluł Budzikur, a w słupek z bliskiej odległości trafił Niedziela. Ta akcja powinna zakończyć się bramką dla Górnika. Pogoń pierwszą okazję stworzyła sobie w 56 minucie, a na bramkę Sergiusza Prusaka strzelał Bartosz Tarachulski. Niestety, piłka przeleciała nad poprzeczką. Dwie minuty później faulowany w polu karnym przez Patrika Mráza był Samuelson Odunka, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Łukasz Zaniewski. Na dziesięć minut przed końcem Pogoń wyrównała. Łukasz Zaniewski podał do Cezarego Demianiuka, ten przełożył piłkę na lewą nogę i skierował piłkę do siatki.

Ostatnim sparingiem Pogoni będzie wtorkowy mecz z Czarnymi Węgrów. Spotkanie zaplanowano na godzinę 15:00.

01.03.14, 14:10 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna 2:2 (0:1) Widzów: 350

Bramki: Łukasz Zaniewski 59 (k), Cezary Demianiuk 80 – Łukasz Zwoliński 12, Bartłomiej Niedziela 46

Pogoń: 12. Karol Budzikur – 16. Łukasz Wójcik (81, 4. Sebastian Krawczyk), 7. Daniel Dybiec, 17. Przemysław Rodak, 15. Jarosław Ratajczak – 18. Samuelson Odunka (77, 21. Cezary Demianiuk), 9. Piotr Kosiorowski, 11. Adrian Dziubiński (72, 24. Marcin Paczkowski), 2. Wojciech Wocial (46, 14. Bartosz Tarachulski), 5. Hubert Tomalski (81, 23. Bartosz Kaszubowski) – 6. Jakub Więzik (46, 20. Łukasz Zaniewski)

Górnik: 22. Sergiusz Prusak – 6. Paweł Sasin (71, 18. Łukasz Mierzejewski), 23. Maciej Szmatiuk, 25. Marcin Kalkowski, 2. Patrik Mráz (78, 3. Marcin Świech) – 15. Grzegorz Bonin (71, 44. Nikolajs Kozačuks), 7. Tomasz Nowak (71, 4. Velijko Nikitović), 20. Lukáš Bielák, 5. Paweł Zawistowski (59, 19. Miroslav Božok), 8. Bartłomiej Niedziela (76, 16. Wojciech Kalinowski) – 14. Łukasz Zwoliński (46, 13. Arkadiusz Woźniak)

Żółte kartki: Wojciech Wocial 45 – Lukáš Bielák 50, Patrik Mráz 60, Nikolajs Kozačuks 76, Miroslav Božok 88

Sędzia: Tomasz Łukasiuk (Siedlce)