W regionie: Szlagier kolejki dla Podlasia

W meczu 19 kolejki Ligi okręgowej sokołowskie Podlasie zagrało na własnym boisku z Feniksem Siennica. Sokołowianie mimo osłabionego kontuzjami i absencjami za kartki składu pokonali przyjezdnych 3:1.

Pierwsze minuty meczu rozpoczęły się zgodnie z oczekiwaniami. Lepiej na boisku poczynali sobie piłkarze grającego trenera Feniksa Andrzeja Sieradzkiego, tworząc sobie trzy dogodne sytuacje na zdobycie bramki. W 5 minucie Konrad Pawlak uderzał sprzed pola karnego, ale piłka przeszła obok bramki. Kilka minut potem na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Matak, jednak znów zabrakło dokładności. Dogodną sytuację miał również Andrzej Dróżdż, jednak nie zdołał dobrze dograć lepiej ustawionemu koledze w polu karnym. W 17 minucie zabójczą odpowiedź dało Podlasie. 18-letni Patryk Wyrozębski odzyskał piłkę na połowie rywala i postanowił uderzyć na bramkę Michała Gawina. Ta odbiła się jeszcze od pleców któregoś z defensorów gości i nieoczekiwanie wpadła do siatki drużyny z Siennicy. Trzy minuty potem Fenix mógł wyrównać. Dróżdż stanął oko w oko z golkiperem Kamilem Rzemkiem, który wybił piłkę przed siebie. Do niej dopadł Matak, jednak po minięciu Rzemka podał wprost pod nogi przeciwnika. W 24 minucie obudziło się Podlasie. dwójkową akcję Marcina Siedleckiego i Daniela Klimczuka próbował zakończyć ten pierwszy, ale po interwencji Gawina gospodarze mieli jedynie rzut rożny. Prowadzenie sokołowian miał szanse podwyższyć Jakub Nowotniak, który z rzutu wolnego uderzył nad bramką. Po dwóch kwadransach Podlasie doczekało się drugiej bramki. Marcin Siedlecki będąc w dogodnej sytuacji podał do niekrytego Pawła Buczyńskiego, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do bramki. Dziewięć minut później znów padł gol dla Podlasia, a jego autorem był ponownie Patryk Wyrozębski, który wykorzystał błąd obrońcy z Siennicy. W końcówce pierwszej odsłony szanse na bramkę miał Matak dla Feniksa i Paweł Buczyński dla Podlasia, ale goli nie było.

W drugiej połowie na stadionie Podlasia w Sokołowie działo się o wiele mniej niż w pierwszej. Tuż po wznowieniu gry Andrzej Dróżdż próbował zdobyć bramkę, gdzie w sytuacji sam na sam z Kamilem Rzemkiem górą okazał się młody golkiper miejscowych. W 62 minucie rezerwowy Dawid Kobus znalazł się w polu karnym sienniczan, jednak wypuścił sobie za daleko piłkę i nic z tej akcji poważnego nie wyszło. Dziesięć minut potem na strzał zdecydował się Łukasz Sawicki, ale z problemami Michał Gawin zbił piłkę za linię końcową. W końcówce Fenix przycisnął i dążył do zdobycia co najmniej honorowej bramki, lecz to Podlasie jeszcze dwa razy mogło skarcić gości. Najpierw za mocno do Piotra Gosia podawał Siedlecki, a za moment ten drugi znalazł się w sytuacji sam na sam z Gawinem, ale nie opanował piłki i górą był siennicki golkiper. W doliczonym czasie gry goście doczekali się bramki. Z rożnego wrzucał Andrzej Sieradzki, a piłkę do siatki skierował stoper Piotr Markowski. Tuż po zdobyciu gola sędzia tego spotkania Andrzej Bibik zagwizdał po raz ostatni.

06.04.14, 15:00 – Sokołów Podlaski (stadion MKS Podlasie)

Liga okręgowa: Podlasie Sokołów Podlaski – Fenix Siennica 3:1 (3:0) Widzów: 80

Bramki: Patryk Wyrozębski 17, 39, Paweł Buczyński 30 – Piotr Markowski 90+1

Podlasie: 12. Kamil Rzemek – 8. Damian Bednarczyk, 14. Łukasz Buczyński, 2. Kacper Komycz, 15. Jakub Nowotniak – 11. Paweł Buczyński, 10. Kamil Wyrozębski, 5. Bartłomiej Czerkas (63, 3. Łukasz Sawicki), 6. Daniel Klimczuk (58, 13. Dawid Kobus) – 16. Patryk Wyrozębski (77, 9. Piotr Goś), 7. Marcin Siedlecki

Fenix: 20. Michał Gawin – 19. Karol Szczęsny, 5. Piotr Markowski, 20. Andrzej Sieradzki, 3. Konrad Okrzeja (52, 16. Marcin Szulc) – 6. Dawid Matak, 17. Dariusz Osica (81, 2. Paweł Zyglarski), 9. Konrad Pawlak, 14. Arkadiusz Boruciński (72, 14. 18. Michał Tchorek), 22. Michał Maciejewski (78, 8. Marcin Zawadka) – 7. Andrzej Dróźdź

Sędzia: Andrzej Bibik (Siedlce)