W regionie: Puchar dla Podlasia (fotogaleria)

W Łukowie rozegrano finał Pucharu Polski BOZPN, w którym Orlęta Łuków przegrały z Podlasiem Biała Podlaska 1:2.

Mecz był wyrównany i nie było widać, że Orlęta grają klasę niżej. W 21 minucie strzelał Michał Botwina, ale na miejscu był golkiper gospodarzy. Kilka minut później odpowiedział Damian Soćko, jednak z problemami poradził sobie Robert Baczewski. Chwilę później po drugiej stronie boiska Pawła Matłacza próbował pokonać Kamil Kocoł, lecz bezskutecznie. Po dwóch kwadransach Robert Wołoszka z dystansu nie trafił w bramkę. W 36 minucie padła pierwsza bramka. Błąd Pawła Szlaskiego wykorzystał Patryk Romaniuk, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Matłaczowi. W końcówce pierwszej odsłony Podlasie mogło podwyższyć prowadzenie (po dośrodkowaniu Kocoła Damian Leśniak uderzył głową nad bramką), a Orlęta wyrównać (Michał Osiak strzelił z 20 metrów w poprzeczkę).

Druga połowa miała podobny przebieg jak pierwsza. Po dziesięciu minutach gry łukowianie strzelili bramkę wyrównującą. Sędzia meczu Paweł Sitkowski podyktował rzut karny za zagranie ręką jednego z obrońców Podlasia. Jedenastkę bez problemu wykorzystał Michał Botwina i było 1:1. W 65 minucie groźnie z dystansu uderzał Daniel Miler, ale niecelnie. W następnej akcji Podlasie znów objęło prowadzenie. Patryk Romaniuk obsłużył podaniem wzdłuż bramki zamykającego akcję Mariusza Łukasiewicza, który zdobył gola. Po strzeleniu tego gola bialczanie ruszyli do ataków. Strzelali Kocoł i Łukasiewicz, jednak na posterunku był Matłacz. Orlęta zagrażały bramce Podlasia tylko kilka razy. W boczną siatkę z ostrego kąta trafił Soćko, a w 84 minucie najlepszej okazji do wyrównania nie wykorzystał Botwina, którego strzał z bliskiej odległości wybił rękami Baczewski.

Zwycięzca tego spotkania wystąpi teraz w wojewódzkim Pucharze Polski.

14.05.14, 17:00 – Łuków (Stadion Miejski)

PP OZPN: Orlęta Łuków – Podlasie Biała Podlaska 1:2 (0:1) Widzów: 150

Bramki: Michał Botwina 55 (k) – Patryk Romaniuk 36, Mariusz Łukasiewicz 66

Orlęta: 22. Paweł Matłacz – 2. Łukasz Ebert, 6. Jakub Bulak, 16. Paweł Szlaski, 18. Przemysław Ozygała (76, 11. Bartosz Jamborski) – 17. Piotr Wałachowski, 4. Robert Wołoszka, 20. Marcin Kozłowski (87, 5. Daniel Goławski), 7. Damian Soćko, 15. Michał Osiak (46, 9. Daniel Miler) – 10. Michał Botwina

Podlasie: 77. Robert Baczewski – 4. Przemysław Skrodziuk, 6. Łukasz Mirończuk (76, 22. Robert Różański), 5. Jakub Jarzynka, 3. Mateusz Konaszewski – 9. Adam Wiraszka, 14. Jakub Magier, 27. Damian Leśniak, 7. Kamil Kocoł, 19. Mariusz Łukasiewicz – 11. Patryk Romaniuk

Żółte kartki: Damian Leśniak 48, Łukasz Mirończuk 58, Mariusz Łukasiewicz 86, Kamil Kocoł 89

Sędzia: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska)

Awans: Podlasie Biała Podlaska