Bliżej do medalu (fotogaleria)

Po długim i niepotrzebnym zamieszaniu w sobotnie popołudnie doszło do pierwszego półfinałowego starcia w Ekstralidze. Rugbiści siedleckiej Pogoni zasłużenie wygrali 14:7 z Arką Gdynia.

Starą prawdą sportową jest to, że play-offy rządzą się swoimi prawami. Tak więc siedlczanie przed meczem ze zwycięzcą rundy zasadniczej mogli zapomnieć o pięciu kolejnych porażkach i sprawić psikusa Arce.

Pogoń rozpoczęła mecz wzmocniona kilkoma rekonwalescentami, ale bez awizowanych wzmocnień znad Sekwany. W składzie gdynian pojawił się wychowanek klubu z Siedlec Robert Andrzejczuk. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył Tomasz Gasik z rzutu karnego. Faworyzowana Arka przez początkowy kwadrans rzadko gościła na połowie gospodarzy. W 22 minucie po efektownym rajdzie bliski przyłożenia był Przemysław Rajewski, ale zabrakło mu kilku metrów do szczęścia. Chwilę później żółtą kartką ukarany został Kamil Simionkowski, a z karnego Gasik podwyższył na 6:0. Siedlczanie starali się wykorzystać grę w przewadze, jednak bezskutecznie. Do przerwy podopieczni Stanisława Więciorka po dobrej postawie wygrywali 6:0.

Buldogi zaczęły drugą połowę z mocnym postanowieniem zmiany niekorzystnego wyniku. Siedlecka drużyna prezentowała skuteczną defensywę i praktycznie na nic nie pozwoliła gościom z Trójmiasta. W 53 minucie po pięknej akcji we francuskim stylu przyłożenie zapisał na swoim koncie aktywny w przekroju całego spotkania Rajewski. Kolejne punkty dla bardzo dobrze grających siedlczan zdobył Gasik z kolejnego karnego. Pogoń prezentowała poziom odpowiedni randze zmagań, jednak rywale z Gdyni jakby nie dojechali na mecz. Klasa Arki ujawniła się w 73 minucie, gdy Szymon Sirocki zaliczył akcję 5+2. Pogoń wygrała 14:7 i z taką zaliczką uda się na rewanż do Gdyni. Warto dodać, że było to pierwsze zwycięstwo siedlczan nad Arką w historii.

21.06.14, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
I mecz 1/2 finału Ekstraligi: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Arka Gdynia 14:7 (6:0)
Punkty: Tomasz Gasik 9 (3 K), Przemysław Rajewski 5 (P) – Szymon Sirocki 7 (P, pd)
Pogoń: 1. Michał Wierzejski, 2. Adrian Chróściel, 3. Sebastian Mróz, 4. Dawid Dybowski (72, 19. Rafał Biernacki), 5. Sebastian Smoliński, 6. Norbert Kargol, 7. Jakub Kryszczuk (64, 18. Bartek Nasiłowski), 8. Marek Mirosz, 9. Konrad Pietrzyk, 10. Wojciech Piotrowicz, 11. Piotr Psuj, 12. Tomasz Gołąb, 13. Tomasz Gasik, 14. Przemysław Rajewski (80+3, 21. Tomasz Biernacki), 15. Mateusz Lament
Arka: 1. Daniel Bartkowiak, 2. Jacek Wojaczek, 3. Radosław Bysewski (57, 17. Arkadiusz Zdunek), 4. Daniel Podolski, 5. Robert Andrzejczuk, 6. Rafał Kwiatkowski (73, 16. Piotr Bojke), 7. Władysław Grabowski, 8. Mateusz Bartoszek, 9. Łukasz Szostek, 10. Wiktor Zaradzki, 14. Szymon Sirocki, 12. Rafał Szrejber, 13. Radosław Rakowski, 23. Adrian Hawrysiuk, 11. Kamil Simionkowski (74, 19. Mateusz Plichta)

Żółta kartka: Kamil Simionkowski 25