sobota, 27 kwietnia 2024r.

Olimpijskie popisy WLKS

W Obornikach Śląskich najlepsi 16 i 17-latkowie wyłonieni w drodze eliminacji strefowych rywalizowali w XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie też tam byli i kilka medali wywalczyli.

Przez 3 dni, od 11 do 13 lipca w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich rywalizowały 54 zawodniczki i 130 zawodników z 54 klubów. Startujący w olimpiadzie reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie czterokrotnie stawali na podium.

Pierwsze miejsce w kat. 53 kg zdobyła trenująca pod pieczą Ryszarda Soćko Kinga Mróz, która wygrała z wynikiem 114 kg w dwuboju (64+80). Drugi złoty medal zdobyła podopieczna Dawida Fertykowskiego Martyna Klejdysz, która triumfowała w kat. 58 kg – 125 kg w dwuboju (57+68). Stopień niżej na podium stanęła Magdalena Mędza zdobywając medal srebrnego koloru w kat. 63 kg – 153 kg w dwuboju (69+84).

Z pozostałych zawodniczek WLKS: piąta w kat. 58 kg była Kinga Orzyłowska (108 kg w dwuboju; 47+61), ósma w kat. + 69 kg Katarzyna Antolak (101 kg w dwuboju; 44+57), a dziewiąta Paula Skup (101 kg w dwuboju; 45+56). Rywalizująca w kat. 53 kg Karolina Miszczak spaliła trzy podejścia w rwaniu i nie została sklasyfikowana.

W rywalizacji chłopców trzecie miejsce w kat. +94 kg wywalczył trenujący pod skrzydłami Kazimierza Olszewskiego Paweł Gilewski osiągając w dwuboju 247 kg – 110+137.

Dwunasty w kat. 85 kg był Piotr Grodzicki – 185 kg (86+99), natomiast dwudziesty pierwszy w kat. 77 kg Rafał Niewiarowski 160 kg (70+90)

W punktacji klubowej WLKS uplasował się na drugim miejscu ulegając tylko jak zwykle mocnej Mazovii Ciechanów. W klasyfikacji według punktacji Sinclaira czwarta była Kinga Mróz, a piata Magdalena Mędza.

źródło: własne / Polska Sztanga / PZPC; foto: PZPC